021 33328750 © THE ART OF PROGRAMMING -
منظور از برنامه ی مبتنی بر وب چیست؟

برنامه های تحت وب چه مزیتی نسبت به برنامه های سنتی ویندوزی دارند؟

برنامه ی تحت وب چیست؟

یک برنامه ی تحت وب هر برنامه ای است که از یک سایت به عنوان رابط کاربری استفاده می کند. کاربران میتوانند از هر کامپیوتری که به اینترنت متصل است و یک مرورگر استاندارد بر روی آن نصب است به برنامه ها دسترسی داشته باشند.

تفاوت اصلی این برنامه ها با برنامه های دسکتاپ این است که آنها بر روی یک کامپیوتر نصب میشوند و فقط در همان کامپیوتر قابل استفاده هستند. برای مثال، همه ی ما با برنامه ی word آشنا هستیم. یک برنامه ی معمول برای کارهای متنی که یک برنامه دسکتاپ است.

در طرف دیگر، Google Docs هم یک برنامه برای کارهای متنی ست،اما کاربران به جای اینکه از برنامه ای که روی کامپیوترشان نصب شده،استفاده بکنند;تمام کارها را با استفاده از مرورگر وب انجام میدهند. این به این معنی ست که Google Docs یک برنامه ی مبتنی بر وب است.

برنامه های تحت وب چه مزیتی برای کسب و کارها و شرکت ها دارد؟

• مقرون به صرفه

با برنامه های تحت وب ، کاربران میتوانند با یک مرورگر وب به برنامه دسترسی داشته باشند. در برنامه های دسکتاپ لازم است هرکاربر که می خواهد از برنامه استفاده کند به طور مستقل بر روی سیستم خود ،آن را نصب کند. اما در برنامه های تحت وب کاربر برای استفاده از برنامه تنها نیاز به یک مرورگر وب ساده دارد.

• همه جا در دسترس است

بر عکس برنامه های سنتی، برنامه های مبتنی بر وب در همه جا و با هر کامپیوتری که اینترنت داشته باشد ،قابل استفاده هستند. این ویژگی به کاربر این اجازه را میدهد تا هرکجا و هر زمان که خواست از برنامه استفاده بکند.

• به راحتی قابل تنظیم

رابط کاربری برنامه های تحت وب در مقایسه با برنامه های دسکتاپ بسیار راحت تر قابل تنظیم یا شخصی سازی هستند. این ویژگی باعث این میشود که کاربر به راحتی هرچه تمام تر نمای ظاهری برنامه را به دلخواه خود تغییر دهد.

• سازگار با افزایش حجم کاری

اگر یک برنامه قدرت بیشتری لازم داشته باشه تا وظایف خود را به درستی انجام دهد، فقط لازم است که سخت افزار سرور تقویت شود.. ظرفیت برنامه های تحت وب میتواند با "clustering" افزایش داده شود. یا اجرای برنامه بر روی چند سرور به طور همزمان، برای افزایش قدرت برنامه. برای مثال، گوگل بر روی هزاران سرور لینوکسی ارزان اجرا میشه، و اگر یک سرور در اجرای برنامه ناموفق باشد، به سرعت با یک سرور دیگر جایگزین می شود ، بدون اینکه بر روی عملکرد کلی برنامه تاثیر بگذارد.

• افزایش امنیت

برنامه های تحت وب معمولا بر روی سرورهای اختصاصی که زیر نظر ادمین های سرور ، با تجربه نگهداری و نظارت میشوند،اجرا میشوند. این روش از اینکه هزاران و حتی صدهاهزار کاربری که از یک برنامه ی دسکتاپ استفاده می کنند،نظارت بشوند،موثر تر هست. این به این معنی ست که امنیت برنامه بسیار بیشتر است و هر نقصی به سرعت برطرف میشود.

نتیجه گیری

• توسعه پذیری آسان

• کاربردی تر برای کاربران

• آسان برای نصب و از همه مهمتر نگه داری سورس برنامه

• به آسانی به رشد شما کمک میکند.

 

حال با این مطالب بیان شده میتوان دریافت که برنامه های تحت وب بسیار انعطاف پذیر هستند و در همه ی دستگاه های موجود در دسترس و قابل استفاده هستند. شما میتوانید برای هرکدام از مشکلات و کارهای روتین کسب و کار خودتان یک برنامه ی اختصاصی داشته باشید تا سرعت انجام کار چندین برابر سریعتر از حالت عادی شود.یا همچنین میتوانید از برنامه های تحت وب ساخته شده توسط تیم ما استفاده کنید.

برنامه های تحت وب ساخته شده توسط تیم ما:

سی ار ام اختصاصی و پیشرفته ی TAOP.

سی ام اس اختصاصی تیم ما.

سیستم مدیریت پروژه TAOP.

و همچنین هر برنامه ای که مورد نظر شماست قابل تولید و عرضه می باشد.

test