021 33328750 © THE ART OF PROGRAMMING -
بهبود رتبه الکسا | آموزش سئو | قسمت اول

اهمیت سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو یک استراتژی بازاریابی است که هدف اصلی آن دیده شدن در نتایج طبیعی موتورهای جستجوگر است. سئو مجموعه ای از تکنیک ها و و روش های خلاقانه است که به افزایش رتبه سایت و آمدن کاربران به سایت و افزایش آگاهی موتورهای جستجو از سایت شما کمک میکند. سئو جنبه های بسیاری دارد ، از کلماتی که در محتوای قابل مشاهده سایت استفاده می کنید تا سایت هایی که سایت شما را لینک کرده اند. در واقع سئو آن است که سایت خود را به گونه ای طراحی کنید تا برای موتورهای جستجوگر قابل درک باشد.

توجه کنید که سئو اصلا درباره این نیست که سایتی درست کنید که فقط برای موتورهای جستجوگر قابل فهم باشد! بلکه در این باره است که سایت خود را به روشی درست کنید که کاربران و بازدیدکننده ها بیشتر جذب آن می شوند.این همان چیزی است که ما در TAOP باور داریم.

این مجموعه آموزش سئو به این منظور ساخته شده است که تمام بحث های سئو را مطرح کنیم. از پیداکردن کلیدواژه های مهم که بازدیدکننده به سایت شما می اورد تا ساخت سایت بر اساس اصولی که موتورهای جستجو از آن پیروی می کنند.لینک سازی و ساختن ارزش هایی که فقط مختص به سایت شماست. اگر شما درباره این موضوعات نگران هستید. نگران نباشید.تنهانیستید! ما تا پایان این مجموعه همراه شما هستیم در امر سئو سایت به شما کمک می کنیم.

چرا سایت من به سئو نیاز دارد؟

بخش اعظمی از بازدیدکننده های سایت ها از طرف موتورهای جستجوگر بزرگ مثل سایت Google،Bing،Yahoo می آید!

اگرچه که شبکه های اجتماعی و انواع دیگر از ترافیک می توانند بازدید سایت شما را افزایش دهند ، اما همچنان موتورهای جستجوگر کلید اصلی هدایت اکثر بازدیدکنندگان به سایت شما هستند.

موتورهای جستجوگر کاربران خاصی را پوشش می دهند. از جمله کاربرانی که دنبال این هستند که متوجه شوند شما چه چیزی در سایت خود عرضه می کنید. موتورهای جستجوگر راه هایی هستند که باعث معرفی سایت شما به کاربران می شوند. اگر موتورهای جستجوگر نتوانند سایت شما را پیدا کنند یا اطلاعات سایت شما را به مرکزداده ی خود اضافه کنند ، شما بخش مهمی از بازدیدکننده های سایت را از دست میدهید.

کوئری های جستجو— کلماتی که کاربران در موتورهای جستجو تایپ می کنند—ارزش فوق العاده ای برای سایت شما دارند. تجربه ثابت کرده است که بازدیدکننده هایی که از سمت موتورهای جستجوگر به سایت شما می آیند میتوانند عامل موفقیت شما شوند.

نکته: سرمایه گذاری در سئو میتواند تاثیر استثنایی نسبت به بقیه روش های بازاریابی در میزان بازدیدکننده های سایت شما و شناخته شدن شما در محیط وب داشته باشد.

چرا موتورهای جستجوگر بدون سئو نمیتوانند سایت شما را پیدا کنند؟ موتورهای جستجوگر باهوش هستند ، اما آنها به کمک نیاز دارند! موتورهای جستجو روش کندوکاو خود را هرچندماه یکبار تغییر می دهند تا بتوانند نتایج مرتبط تر و مفید تری نسبت به جستجوی کاربر نشان دهند. با این حال راه هایی وجود دارد که بتوان موتورهای جستجوگر را فریب داد(دور زد!) در حالیکه، یک سئو درست میتونه به سایت شما هزاران بازدید کننده بفرستد و جذابیت سایت شما را دو چندان کند! توجه داشته باشید که هر حرکت غلطی میتواند سایت شما را از نتایج جستجو حذف کند یا در بهترین حالت سایت شما را به عمق نتایج جستجو ببرد که در نتیجه بازدیدکننده های سایت شما کاهش پیدا میکنند.

در ادامه بحث مزیت های ساخت مطالب قابل فهم برای موتورهای جستجو، یک سئوی خوب همچنین به افزایش رتبه سایت شما کمک میکند. اینترنت با سرعت باورنکردنی ای در حال گسترش است و در این میان تنها شرکت هایی می توانند از این بستر( سایت و وب)استفاده کنند که بر روی تجارت الکترونیک و سایت اختصاصی و سئو سرمایه گذاری کرده اند.

من میتوانم سایت خودم را سئو کنم؟

دنیای سئو بسیار پیچیده است. اما مردم میتوانند به آسانی مباحث پایه آن را درک کنند. حتی یک مقدار کم از دانش سئو سایت میتواند تغییرات بزرگی را ایجاد کند. اموزش های رایگان سئو در وب بسیار است ، آموزش هایی مثل همین آموزشی که دارید مطالعه می کنید. ترکیب این چیزها با کمی تمرین میتواند شما را به یک سئو کار تبدیل کند.

بستگی به زمانی که میتونید برای سئو بزارید و تمایل شما به یادگیری این مباحث و پیچیدگی سایتتان شما شاید به این نتیجه برسید که نیروی متخصصی برای سئوی سایت خود نیازدارید. شرکت هایی که سئو کار میکنند می توانند باهم متفاوت باشند. بعضی از اونها روی مباحث خاصی تمرکز می کنند. در حالیکه بعضی شرکت های دیگر بر روی چیزهایی که عمومیت بیشتری دارند زمان میگذارند.

لازم است من چه مقدار از این سری آموزش ها را مطالعه کنم؟

اگر شما جدا به دنبال افزایش مراجعه کنندگان از سمت موتورهای جستجو هستید و با سئو آشنا نیستید، ما خواندن این مقاله را ازاول تا آخر توصیه می کنیم. چون ما سعی کرده ایم تا حدی که ممکن است این آموزش را مختصر و مفید ارائه دهیم. هرقسمت از این سری آموزش ها شامل نکات مهمی ست که برای سئو بسیار مهم است پس تمام آن باید مطالعه شود.

پایان قسمت اول

#هنر_افزار_نویسان_پارسی  #طراحی_وب #the_art_of_programming

 

tag