021 33328750 © THE ART OF PROGRAMMING -
چرا سئو از اهیمت زیادی برخوردار است؟ | آموزش سئو | قسمت سوم

با تمرکز بر روی موتورهای جستجوگر و بازاریابی به وسیله ی وب. در اصل ما به موضوعات زیر دست می یابیم:

جستجوگرها خیلی خیلی عامه پسند هستند. هر سال نزدیک 20 درصد میزان استفاده از موتورهای جستجوگر افزایش پیدا میکند.

داشتن سایت خوب که از اصول سئو پیروی میکند احتمال نمایش شما در صفحه اول نتایج گوگل را بسیار افزایش می دهد.

وقتی شما در نتایج اول موتورهای جستجوگر باشید فقط حجم ترافیک ورودی شما افزایش پیدا نمی کند، بلکه باعث اعتماد بیشتر مشتریان و کاربران به شرکت و یا سایت شما می شود.

هدف از انتشار این مقاله این است که با آخرین روش های سئوی اصولی آشنا شوید و با این روش ها بتوانید تا حدودی رتبه سایت خود را کاهش دهید.

چرا باید به موتورهای جستجوگر اهمیت داد؟

اصلی ترین تاثیری که سئو بر سایت شما میگذارد این است که باعث میشود تا سایت شما برای کاربران و ربات های موتورهای جستجو(اسپایدرها) به راحتی قابل فهم باشد.

اگر چه موتورهای جستجوگر هرروز هوشمند تر می شوند اما باز هم سایت شما را مثل یک انسان معمولی مشاهده نمی کنند. سئو به موتورهای جستجوگر کمک میکند تا به راحتی از محتویات سایت مطلع شوند و صفحات شما را در نتایج جستجو به کاربران نمایش دهند.

یک بحث و جدل معمول در برابر سئو

اغلب مردم حرف های اشتباهی درمورد سئو بیان میکنند و اصولا برداشت اشتباهی از سئو دارند. در ادامه به طور خلاصه این عقاید غلط در مورد سئو را بیان می کنیم:

هیچ برنامه نویس و توسعه دهنده هوشمندی سیستمی طراحی نمی کند که سایت هایی که فقط در چهارچوب آنها رفتار میکند و از قوانین آنها پیروی میکند را در نتایج نشان دهد. هر فردی با یک چهارم مغز خود هم میتواند سیستمی طراحی کند که همه ی سایت ها با هر میزان که کدهای آنها پیچیده باشد را میتواند پیدا کند و در نتایج جستجو به کاربران نمایش دهد و نیازی به سئو نیست.

اما صبرکنید! اصل مطلب سئو چیز دیگری است...

تصور کنید که شما یک تصویر از خودتان در سایت منتشر کردید، حال آنگاه که فردی تصویر شما را ببیند کاملا آن را درک میکند و متوجه موضوع تصویر می شود. ربات ها و موتورهای جستجوگر چطور؟ آنها با دیدن تصویر در سایت شما متوجه محتویات آن می شوند؟ خیر. سئو همان کاری ست که باعث می شود تا محتویات و مطالب سایت شما برای موتورهای جستجوگر و در کل ربات هایی که مثل یک انسان رفتار نمی کنند نیز قابل درک شود.

درک کردن توانایی ها و محدودیت های موتورهای جستجوگر باعث می شود تا شما در پروسه سئو درست تر رفتار کنید. در قسمت بعدی به معرفی قدرت ها و نقطه ضعف های موتورهای جستجوگر که در بحث سئو تاثیرگذار هستند ، می پردازیم. با ما همراه باشید.

#هنر_افزار_نویسان_پارسی

#the_art_of_programming

test