021 33328750 © THE ART OF PROGRAMMING -
آموزش سئو - قسمت پنجم

بعضی از افراد ادعا میکنند که سئو بی فایده ست! یا سئو تاثیر خاصی ندارد. موتورهای جستجوگر در روش کندوکاو کردن سایت و تحلیل محتویات محدود هستند. یک صفحه وب همیشه از نظر شما و کسی که از نگاه یک موتور جستجوگر نگاه می کند برابر نیست.

در این قسمت از آموزش تمرکز ما بر این است که چگونه میتوانیم صفحاتی تولید کنیم که موتورهای جستجوگر نیز مثل یک انسان متوجه محتویات داخل صفحه شوند.

محتوای قابل index

برای قرارگیری در لیست موتورهای جستجوگر، محتویات مهم شما باید در قالب متنی html باشد. تصاویر،فایل های flash، آهنگ، فیلم و ... اینها محتواهایی هستند که برای موتورهای جستجوگر اهمیتی ندارند.

موتورهای جستجوگر با وجود هوشمندی هایی که دارند اما نمی توانند محتوای یک فیلم را متوجه شوند. آسان ترین راه برای اینکه مطمئن شوید تمام فایل های شما index میشوند استفاده از متن های جایگزین در فرمت html است. با وجود مزایای تکنولوژی کندوکاو. آسان ترین راه برای اینکه مطمئن بشید محتویاتی که به کاربر نمایش داده میشه به موتورهای جستجوگر نیز قابل نمایش هست جایگذاری آنها در در فرمت html است.

ارائه alt برای تصاویر: اختصاصی دادن صفت alt در html به عکس ها به موتورهای جستجوگر کمک میکنه تا محتوای بصری شما را بهتر درک کنند.

سایتتون رو به روشی ببینید که موتورهای جستجو میبینند

خیلی از سایت ها مشکل قابل توجهی با محتوای index شده سایت خود دارند. بنابراین خیلی مهم تا صفحاتتون چند بار بررسی کنید. با استفاده از ابزاری مثل google cache، seo-browser.com شما میتوانید محتوای سایت خودتان را مثل یک موتور جستجوگر ببینید.

تست