021 33328750 © THE ART OF PROGRAMMING -
آموزش سئو - قسمت ششم

صبرکنید!ربات ها هم مثل شما میبینند؟

با استفاده از ویژگی google cache، ما میتونیم مثل موتورهای جستجوگر ببینیم. هیچ سایت از دیدگاه یک ربات اونجوری نیست که ما میبینیم.

خب، حالا ما کجا باید بریم؟

به وسیله ی google cache ، ما میتوانیم صفحه را از دیدگاه یک ربات ببینیم. اونجا حتی متنی نیست که بگه این صفحه شامل عکس! این سایت کاملا بر اساس flash ــِه . و متاسفانه به این معنی ست که موتورهای جستجوگر هیچکدام از بخش های متنی این سایت را نمیتوانند ایندکس کنند! بدون متن html ، صفحه زمان طولانی ای رو باید طی کنه تا به رتبه خوبی در نتایج جستجوگرها برسد.

با این ابزار های سئو نه تنها می توانید ببینید سایت شما به چه روشی ایندکس شده بلکه میتوانید مطمئن شوید که سایت شما درست ایندکس شده.

ساختار لینکی درست

شما به عنوان موتورهای جستجوگر احتیاج دارید صفحات خود را در لیست صفحات ببینید ، پس آنها در مرحله اول لازم دارند تا لینک های شما را ببینند تا بتوانند مطالب آن را ایندکس کنند. یک ساختار لینکی خوب ، آن ساختاری ست که باعث میشود تا موتورجستجوگر تمام سایت شما را جستجو کند! هزاران هزاران از سایت ها در درست کردن ساختار لینکی خود اشتباه میکنند.

در ادامه ، ما مشاهده میکنیم که چگونه این اتفاق میفتد:

در مثال بالا، جستجوگر گوگل صفحه a را پیدامیکند و لینک به صفحات b و e را میبیند. اگرچه صفحه c و d هم صفحات مهمی هستند اما موتورجستجوگر آنها را ایندکس نمیکند و حتی متوجه وجود این صفحات نمی شود!

این بخاطر این است که هیچ مسیری وجود ندارد که موتورهای جستجوگر را به سمت صفحات c و d هدایت کند. و تا آنجایی که گوگل توان مشاهده دارد این صفحات وجود ندارند.

استفاده از کلمات کلیدی محبوب و بازاریابی هوشمندانه وقتی برای گوگل قابل مشاهده نباشند ، هیچ تاثیری ندارد!

tag