021 33328750 © THE ART OF PROGRAMMING -
تکنیک های کد زنی یا تولید محتوا و طراحی رابط کاربری؟ کدام یک بر سئو موثر ترند؟

ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با سئو و بهینه سازی وب سایت ها با شما صحبت کنیم.

امروز تکنیک های کد زنی سئو کمی کمرنگ شده اند ولی در عوض تکنیک های دیگری جایگزین گردیده اند که در ظاهر ساده تر و کاربردی تر به نظر می رسند.

اما لازم است در رابطه با آنها یک سری نکات را بدانیم که ضربه های غیر قابل جبران به سئو سایت ها وارد نشود.

تکنیک های قدیمی در مقابل تکنیک های جدید بهبود سئو

امروزه ارزش تولید محتوا در بهبود سئو سایت ها بر کسی پوشیده نیست؛ اگر شما از گوگل بپرسید که بهترین راه برای  بهبود سئو سایت تان چیست؟ بی هیچ شکی تولید محتوا  و یا تغییر در رابط کاربری را به شما پیشنهاد خواهد داد.  اکثر کارشناسان و متخصصان از این موضوع خوشحال هستند و استفاده از تکنیک های کدی سئو را برای همیشه کنار گذاشته اند؛ زیرا  هزینه، زمان و انرژی بیشتری را صرف می کرده است.  اما ما می خواهیم به شما بگوییم سئو خیلی پیچیده تر از تولید محتواست. در ادامه قصد داریم مثالی کاربردی را در این حوزه به شما ارائه دهیم. با درک این مثال متوجه خواهید شد که استفاده از تکنیک های تک بعدی در سئو می تواند منجر به فاجعه ای غیر قابل جبران برای سایت شما گردد.

مثالی کاربردی از کاربرد تکنیک های جدید در سئو

یک فروشگاه آنلاین فروش دوربین را در نظر بگیرید. این فروشگاه قصد دارد بستر فروشگاه خود را بنابر توصیه یک کارشناس به کلی تغییر دهد. این تغییر با هدف در دسترس گذاشتن اطلاعات بیشتر در فضای کم تر برای مخاطب طراحی شده است. در پی این تغییر آنها قصد دارند اطلاعات ۱۰ صفحه مختلف از فروشگاه را حالا در یک صفحه با هم ترکیب کرده و در اختیار مخاطب قرار دهند تا او بتواند سریعتر و آسان تر به اطلاعات دسترسی داشته باشد.

این تغییر به تنهایی یک فاجعه است!

تصور کنید سایتی که قبلا ۷۰۰۰ صفحه داشته حالا اطلاعتش را در ۷۰۰ صفحه جای می دهد.

این موضوع که بهبود در طراحی رابط کاربری سایت می تواند تاثیر مثبتی بر سئو داشته باشد، بر هیچ کس پوشیده نیست و همه از این موضوع کاملا آگاه هستیم. اما در نظر داشته باشید استفاده از این تکنیک ها در کنار تکنیک های کدینگ سئو چک، مسمر ثمر خواهد بود.

در ادامه ما چند مشکل رایج در طراحی رابط کاربری را بررسی خواهیم کرد که با تکنیک های سئو در تضاد است.

از تر کیب کردن پیج ها و یا کاهش آنها خودداری کنیم

از آنجایی که هر یک از صفحات سایت ها با کلمات کلیدی خاصی ساخته می شوند، ترکیب کردن آنها فعالیتی اشتباه است.

امروز بسیار دیده شده است که صفحات متعدد سایت ها تنها برای ارائه محتوای بیشتر در مدت زمان کم تر به مخاطب، با یک دیگر ترکیب شده و بسیاری از آنها حذف می شود. ما نمونه های بسیاری را دیده ایم که پس از حذف صفحات خود، شاهد افت شدیدی در رنک سئو سایت های شان بوده اند.

 

آماده کردن طرح سئو، هنگام تغییر URL  صفحات سایت

بسیاری از سایت ها برای طراحی سایت کاربرپسندتر، URL صفحات سایت خود را تغییر می دهند که این کار هم منجر به افت شدید در سئو سایت ها خواهد شد. برای مقابله با این مشکل بهتر است تمامی آدرس های صفحات قدیمی را به URL جدید تغییر مسیر دهید؛ توجه داشته باشید، تغییر مسیر سایت های بزرگ و پیچیده طبیعتا بسیار مشکل تر از سایت های کوچک خواهد بود.

 

 

هنگام استفاده از آژاکس برای بارگذاری محتوا دقت کنید!

 

آژاکس تکنیکی برای بارگذاری محتوای وب سایت است که سرعت بارگذاری محتوا را افزایش دهد. این تکنیک هم برای بهبود تجربه کاربران مورد استفاده قرار می گیرد ؛ اما مشکل اصلی این تکنیک این است که نمی تواند با رنک های موتورهای جستجو رقابت کند؛ البته برای حل این مشکل هم تکینک های خاصی وجود دارد. در هر صورت لازم است شما از این نکات آگاه باشید.

 

 

استفاده از تکنیک های سئو  در صفحه

 در هر صفحه، فاکتورهای متعددی وجود دارد که می تواند بر سئو سایت شما بسیار تاثیر گذار باشد.

به طور مثال لینک های داخلی که در صفحه وجود دارد، کلید واژه ها، هدینگ ها و.... همگی بر سئو صفحه شما و در نتیجه سئو سایت تاثیر گذار خواهند بود.

لازم است هنگام تغییر و یا طراحی رابط کاربری در سایت ها، به این موارد توجه کنید.