undefined
021 33328750 © THE ART OF PROGRAMMING -
بخش هشتم : ایجاد وب سایت های پاسخگو

 برنامه نویسان و طراحان وب فقط از نسخه های مختلف وب سایت برای دستگاه های مختلف استفاده می کنند، اما در حال حاضر سایت هایی که در صفحات دسک تاپ، لپ تاپ، گوشی های هوشمند و صفحه تبلت قابل مشاهده هستند، باید یک راه برای ایجاد یک وب سایت واحد داشته باشند که بتواند به طور مناسب بر روی هر صفحه ای نمایش داده شود. شما نیز باید فقط در سایتهایی که در این زمینه احساس مسوولیت می کنند، وارد شوید

 در این مثال ببینید که چطور همه چیز در مرورگر دسکتاپ به سمت هماهنگی در یک گوشی هوشمند حرکت می کند؟ این ایده اصلی در طراحی یک وب سایت پاسخگو و مسوول است و مزایای بسیاری نیز با آن همراه خواهد شد.

ثبات

یک وب سایت پاسخگو، یک تصویر سازگار در تمام دستگاه ها از خود ارائه می دهد. ناوبری و ویژگیها ممکن است بر روی صفحه نمایش های متفاوت دارای اندازه های متفاوت باشند، اما تشخیص و ارائه قابلیت های یکسان، آسان است. این بدان معنی است که اگر کسی معمولاً سایتی را در لپ تاپ دیدن می کند، مجبور نیست اگر  نیاز به دیدن سایت فوق در تلفن هوشمند خود داشت، کار خاصی انجام دهد.


آدرس سایت ها یکسان هستند، بنابراین هر گونه لینکی که به اشتراک گذاشته می شود، شامل دو نسخه دسکتاپ و موبایل نیست که مردم را به اشتباه به "نسخه دسکتاپ" در تلفن همراه و یا "نسخه موبایل" در دسکتاپ هدایت کند.


یک سایت بسازید، نه دو تا

طراحی وبسایت پاسخگو صرفاً کار را برای کاربران به جهت استفاده و درک آسان راحت تر نمی کند، بلکه برای طراحان وب و توسعه دهندگان نیز بهتر است. ایجاد یک وب سایت پاسخگو به معنای هماهنگ کردن طراحی و توسعه همه موجودی سایت به صورت یکجاست و به صورت جداگانه برای دسکتاپ و تلفن همراه نخواهد بود. طراحی یک وب سایت و توسعه آن جهت تطابق فوق، به مراتب از ایجاد دو وب سایت ساده تر است.

طراحی وب به صورت پاسخگو به کاری بسیار محبوب در سراسر موارد در حیطه وب سایت های امروز تبدیل شده است. دفعه بعد که شما در حال مرور وب هستید، سعی کنید مرورگر خود را در سایت های مختلف به جلو و عقب بچرخانید تا ببینید آیا پاسخگو هستند یا خیر؟ البته پیدا کردن یک سایت که پاسخگو نیست خیلی سخت تر از آن چیزی است که فکر می کنید.