لوگوی Taop
طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری

یکی از پربازدیدترین سایت های اینترنتی در دنیای وب، سایت های خبری و اطلاع رسانی می باشد. خب سوال پیش می آید که چرا سایت های خبری و اطلاع رسانی نسبت به دیگر سایت ها بسیار پر بازدید هستند؟

در پاسخ به این سوال می توانیم بگوییم که مردم به دنبال خبرهای به روز و اطلاعاتی درباره ی اوضاع کشور و جهان هستند به همین خاطر است که از سایت های خبری استقبال می کنند. با گسترش روز افزون اینترنت و استفاده مردم از این شبکه ی جهانی باعث شد تا طراحی سایت های خبری نسبت به گذشته پیشرفت بسزایی را داشته باشد. می توان گفت که انتشار اخبار به صورت روزانه در سایت های خبری و اطلاع رسانی، از ویژگی های بسیار مهم سایت های خبری به حساب می آید. کاربران با مراجعه به سایت خبری شما از آخرین اخبار در حوزه های مختلف همچون سیاسی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و... در هر زمان و هر مکانی که بخواهند، می توانند آگاهی پیدا کنند.

همچنین طراحی سایت خبری باید به گونه ای باشد که ترافیک سایت را افزایش دهد. برای افزایش ترافیک سایت خبری، طراحی سایت خبری باید کاربر پسند و جذاب باشد.

 

طراحی سایت خبری موفق چگونه است؟

طبق بررسی هایی که بر روی سایت های خبری انجام شده، موفقیت طراحی سایت خبری با توجه به تعداد مخاطبین آن اندازگیری می شود. یک سایت خبری موفق باید بتواند ترافیک مورد نیاز خود را با کمک ورودی های مستقیم و موتورهای جستجوگر همچون گوگل، یاهو و غیره، تامین کند. در ادامه باید طراحی سایت خبری به گونه ای صورت گیرد که با محتوای سایت همخوانی داشته باشد و نیز کیفیت محتوای سایت خبری باعث می شود کاربران نسبت به شما وفادار باشند. 

طراحی موفق سایت خبری
 

ویژگی های مهم در طراحی سایت خبری 

می توانیم بگوییم یکی از پیچیده ترین نوع طراحی وب سایت، طراحی سایت خبری است. طراحان وب سایت خبری باید دارای حوصله ی بسیار زیادی داشته باشند تا بتوانند محتوای با کیفیتی را ارائه دهند. در ادامه به ویژگی های طراحی سایت خبری می پردازیم.

ویژگی سایت خبری


1- طراحی لوگوی مناسب برای سایت خبری 

برای طراحی سایت خبری باید ابتدا یک لوگوی را متناسب با نام سایت خبری خود ایجاد کنید. داشتن لوگو باعث افزایش میزان کیفیت سایت می شود و صداقت سایتتان را برای کاربران مشخص می کند.

طراحی لوگو سایت خبری


 

 

2- طراحی ریسپانسیو برای سایت خبری

روزانه به تعداد افرادی که از دستگاه های تلفن همراه و دیگر دستگاه ها برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند، افزوده می شود. نحوه ی نمایش سایت در صفحات این دستگاه ها بسیار حائز اهمیت است. پس در طراحی سایت خبری باید به این نکته توجه شود که سایت شما نیز از این خصوصیت (طراحی ریسپانسیو) برخوردار باشد.

طراحی ریسپانسیو سایت خبری

 

3- نحوه نمایش اطلاعات به کاربران

آنچه که در طراحی سایت خبری بسیار اهمیت دارد، نحوه نمایش اطلاعات به کاربران می باشد. بدین صورت که کاربر بتواند سریع با محیط سایت خبری ارتباط برقرار کند و بتواند به محتوایی که می خواهد دست یابد. چیدمان سایت باید به گونه ای باشد که بازدیدکنندگان را سردرگم نکند برای رفع این مشکل بهتر است در طراحی سایت خبری، چیدمان آسانی را انتخاب کنید.

در اختیار گذاشتن اطلاعات


4- سرعت لود شدن سایت خبری

سرعت بارگذاری صفحات از دیگر عوامل مهم در موفقیت سایت خبری شما است. در پاسخ به این موضوع می توان گفت که کاربران از سایت هایی که دیرتر لود می شوند ناراضی هستند و این امر باعث می شود که آن ها دیگر به وب سایت شما سر نزنند. البته این نکته را در نظر داشته باشید معمولا سایت های خبری محتوای زیادی دارند و در معمولا صفحه اول آنها، شلوغ می باشد. از آنجاییکه آنها می خواهند همه نوع اخباری را بصورت لحظه ای پوشش دهند.

سرعت لود شدن سایت خبری


 

5- طراحی سایت خبری و سئو

بهینه سازی سایت خبری برای موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است. ممکن است طراحی سایت خبری شما دارای گرافیک بسار عالی باشد ولی زمانی که این سایت را در موتورهای مختلف جستجو می کنید آن را مشاهده نکنید. با این اوضاع سایت خبری شما بی ارزش است. در طراحی سایت خبری باید اصول و تکنیک های سئو رعایت شود تا سایت شما در رتبه های بالا برای کاربران نمایش داده شود. برای آشنا شدن با مفاهیم سئو، می توانید مقالات مربوطه را مطالعه نمایید.

سئو سایت خبری


 

6- ارائه خبر با فرمت های مختلف

در سایت خبری می توانید مطالب را با فرمت های گوناگون رسانه (متن، تصویر، ویدئو، صدا) برای بازدیدکنندگان سایت قرار دهید. ارائه خبر با این فرمت ها برای بسیاری از کاربران جذابیت زیادی را به همراه دارد.

ارائه خبر با محتوای مختلف در سایت خبری


7- ارائه اخبار لحظه به لحظه

یک سایت خبری موفق باید در هر لحظه اخبار به روز را به کاربران خود ارائه دهد. برای این کار می توانید چندین نویسنده را برای تولید محتوای سایت خبری خودتان استخدام کنید. حتما درون سایت بخشی را برای درج اخبار فوری یا breaking news در نظر بگیرید. کاربرانی که مدام اخبار لحظه ای را دنبال می کنند، دوست دارند در بخشی جداگانه به اخبار فوری دسترسی داشته باشند. سعی کنید با استفاده از ابزارهای طراحی، کاری کنید که این بخش سایت بیشتر به چشم بیاید.
در مورد سایت های خبری باید این نکته را در نظر داشته باشید که در نهایت همه ی سایت ها به اخبار مشابهی دسترسی خواهند داشت، به عبارت دیگر، خبر، خبر است. اما در این بین چیزی که سایت شما را از سایر سایت ها متمایز می کند، سرعت شما در درج اخبار است. شما باید تمام تلاش خود را بکنید که اولین سایتی باشید که اخبار مختلف را منتشر می کند، بدین ترتیب بقیه ی سایت های خبری به سایت شما ارجاع می دهند.

اخبار لحظه به لحظه


8- صفحه نمایش مطلب در طراحی سایت خبری

سایت خبری دارای بخش های مختلفی برای صفحه نمایش مطالب سایت دارد که می توان به ساعت و تاریخ خبر، نوع خبر، نویسنده، تعداد بازدید و غیره اشاره کرد. این موارد را باید به گون های در سایت تعبیه کنید که کاربر براحتی همه ی موارد را با یک نگاه، ببیند. همچنین برای هر مطلب خبری باید تصویری وجود داشته باشد. البته اگر علاوه بر تصویر شاخص خبر، تصاویر بیشتری به مطلب عنوان شده اضافه کنید، بر استناد موضوع افزوده اید.

صفحه محتوا سایت خبری


از دیگر امکانات سایت خبری می توان به:

 • دسته بندی اخبار برای نمایش به کاربران
 • پیگیری اخبار به روز در سایت خبری
 • امکان اشتراک گذاری با دیگر رسانه های اجتماعی
 • ارائه محتوای خبری به صورت چند زبان
 • ارائه بخش نظر سنجی برای سایت خبری
 • امکان ارسال خبر از طریق ایمیل و پیامک
 • قرار دادن تگ مناسب برای هر خبر
 • قرار دادن زمان انتشار هر خبر
 • مدیریت اخبار سایت خبری
 • مجزا کردن بخش مربوط به خبرنگاران، اعضا سردبیر و..
 • ارسال نظر بازدیدکنندگان نسبت به خبر خوانده شده
 • نمایش دیگر سرویس های خبری نسبت به خبر جاری
 • تعیین سطح دسترسی برای افراد
 • قرار دادن آرشیو در سایت خبری
 • حذف، درج ، ویرایش محتوای خبری
 • داشتن سرویس Rss
 • قرار دادن پنل برای اعضا

 

هدف از طراحی سایت خبری

همانطور که گفته شد با رشد روز افزون اینترنت کاربران در سایت های مختلف به دنبال اطلاعاتی برای خود هستند. آگاه شدن از وقایع دنیا نیز جزء این اطلاعات به حساب می آید و به همین دلیل عده ای به دنبال طراحی سایت خبری هستند. در واقع هدف از طراحی سایت خبری در اختیار گذاشتن خبرهای تازه و به روز برای کاربران است. آنچه که باید مد نظر قرار داد، این است که سایت خبری با سرعت محتوا را بارگذاری کند. 


برخی از سایت های خبری مشهور 

روزنامه ها و نشریات و همچنین شبکه های تلویزیونی و رادیویی معتبر علاوه بر اینکه خود یک رسانه هستند ولی دارای سایت خبری نیز هستند. این مساله نشان می دهد که طراحی سایت خبری چه جایگاهی را دارد. سایت های خبری زیادی وجود دارد اما مشهورترین آن ها عبارتند از:
بی بی سی، سی ان ان، خبرگزاری رویتر، آشیوتدپرس و غیره را نام برد.


سوالاتی در حوزه طراحی سایت خبری

در صورت داشتن این سوالات می توانید از تیم متخصص TAOP کمک بگیرید.
چه اصولی را باید در طراحی سایت خبری رعایت کنیم؟
در طراحی سایت خبری چه آیتم هایی را باید قرار دهیم؟
مواردی که در طراحی است خبری و طراحی پرتال خبری باید اضافه کنیم چه هستند؟
طراحی سایت خبری هوشمند و طراحی سایت خبری اتوماتیک به چه صورت است؟
و غیره....


طراحی سایت خبری را به TAOP بسپارید

اگر به دنبال تیم حرفه ای برای طراحی سایت خبری هستید ما به شما طراحان سایت TAOP را معرفی می کنیم. سایت TAOP تمامی ویژگی های یک سایت خبری را به بهترین نحو ممکن برای شما ایجاد می کند. همچنین طراحی سایت خبری با گرافیک بسیار مناسب و نیز محتوایی سئو شده را برای شما خلق می کند. در صورتی که می خواهید نمونه کارهای سایت ما را در حوزه ی طراحی سایت خبری ببینید می توانید به نمونه کارها مراجعه کنید. شما نیز می توانید برای سایت خبری خود با متخصصین ما تماس بگیرید.