لوگوی Taop
چرا باید یک اپلیکیشن فروشگاهی برای وب سایت خود بسازید؟

چرا باید یک اپلیکیشن فروشگاهی برای وب سایت خود بسازید؟

با توجه رشد روز افزون تجارت الکترونیک در دنیا و کم رنگ شدن و حتی برکنار شدن روش های تجارت به سبک سنتی و فیزیکی، نیاز به فروشگاه های اینترنتی بسیار ضروری می باشد. در این مقاله قصد داریم دلیل و چگونگی رفع این نیاز را برای شما توضیح دهیم. و اگر شما دارای یک وب سایت فروشگاهی می باشید، ضرورت نیاز به یک اپلیکیشن تحت موبایل را برای شما توضیح دهیم تا سبب موفقیت هرچه بیشتر کسب و کار شما شود. همچنین در ادامه مقاله قصد داریم ویژگی های یک اپلیکیشن فروشگاهی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

ماندن در عرصه تجارت الکترونیک
 
با پیشرفت تکنولوژی و اختراع و توسعه دستگاه های هوشمند زندگی بشر به سمت راحت تر شدن و مدرن تر شدن می رود. مقاومت در برابر این موج قطعا باعث شکست کسب و کارها می شود و افرادی که سوار بر این موج به سمت جلو پیش می روند و انعطاف خود نسبت به تغییرات و تکنولوژی را نشان می دهند به سمت موفقیت های بیشتری در حرکت هستند. با وجود اینترنت و دستگاه های هوشمند از جمله موبایل و تبلت و کامپیوتر ولپ تاپ های شخصی و اینترنت، دسترسی و برقراری ارتباط بسیار آسان تر و سریع تر شده و بسیاری از محدودیت ها ازبین رفته است. شما همیشه و همه جا می توانید نیازهای خود را برطرف کنید و در بسیاری از هزینه ها و زمان، صرفه جویی کنید و بازدهی بیشتری در کار خود داشته باشید.
 گاه تعصب  به یک روش و حتی یک کالا و ابزار باعث ورشکستی بسیاری از کسب و کارها شده است.نمونه بارز که در عصر حاضر همه  آن را از نزدیک دیده ایم را برای شما شرح می دهم: با ورود سیستم عامل اندروید برای تلفن های همراه ، شرکت نوکیا که رتبه برتر تولید کننده تلفن همراه در دنیا را داشت، نسبت به این تکنولوژی جدید، انعطاف نشان نداد و همچنان از سیستم عامل سیمبین استفاده کرد. در مدت بسیار کمی شرکت سامسونگ که درآن روزها، سهم کمی از بازار را به خود اختصاص داده بود، توانست موفقیت چشمگیری به دست آورد و بازار را در انحصار خود بگیرد. دلیل این موفقیت استقبال از تکنولوژی جدید بود. تکنولوژی که امکانات ویژه ای برای کاربران ایجاد کرد و سطح دسترسی آن ها بسیار آسان تر و هوشمند تر کرد و شرکت نوکیا موفقیت بزرگ خود را از دست داد، چرا که نتوانست نیاز روز جامعه را درست پیش بینی کند. 
تجارت الکترونیک بسیار تحت تاثیر این پیشرفت ها می باشد و با گسترش تکنولوژی و راحتی بشر، روز به روز گسترده تر می شود. اگر دارای یک وب سایت می باشید به جدیدترین تکنولوژی ها و ابزاری که عموم مردم از آن استفاده می کنند نیاز دارید. پرواضح است که تکنولوژیی موفق است که با استقبال مردم مواجه شود با این که مدت زمان بسیار کمی است که اینترنت و کامپیوتر های شخصی در بین عموم مردم جای گرفته نقش این تکنولوژی هم روز به روز کمتر می شود و جای خود را به دستگاه های کوچک تر و قابل حمل تر که همیشه و همه جا در دسترس است  می دهد، از جمله موبایل و ساعت های هوشمند و تب لت ها. پس اگر شما دارای یک وب سایت هستید نیاز صدرصد به یک اپلیکیشن تحت موبایل دارید تا کاربران و بازدیدکنندگان به راحتی به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. 

 

ماندن در عرصه تجارت الکتروینک


 

چرا به اپلیکیشن موبایل نیاز داریم؟
 
همان طور که گفتیم با توجه به استفاده بیشتر مردم از موبایل، نیاز به برنامه ها و اپلیکیشن هایی داریم که تحت موبایل باشند. علاوه بر این اپلیکیشن های موبایل قابلیت دسترسی به آیتم ها و ویژگی های یک سایت را بسیار آسان تر می کند. دسته بندی ها و بخش های مختلف آن دارای نظم مشخص و چارت بندی شده است. همه افراد با هر سطح سواد و توانایی می توانند به این آیتم ها دسترسی داشته باشند. 
نیاز به نوشتن آدرس سایت در مروگر وجود ندارد. شاید در ابتدا بی اهمیت به نظر برسد اما با زیاد شدن تعداد وب سایت ها آدرس و دامنه های مشابه بسیاری وجود دارد که باعث فراموش کردن آدرس و یا سردرگم شدن کاربر می شود و حتی افرادی با سو استفاده از نام های مشابه با وب سایت هایی که موفق و بزرگ هستند باعث هدایت شدن بخشی از آن کاربران به سمت وب سایت خود می شوند. اما وجود یک اپلیکیشن مجزا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می شود. 
جستجو و ناوبری در اپلیکیشن بسیار آسان تر می باشد تا در سایت ها. امکانات بیشتری نسبت به سایت ها دارند. از جمله ارسال پوش نوتیفیکشن به کاربران. فقط کافی است که کاربر اپلیکیشن وب سایت شما را نصب کند. نیاز نیست که همیشه در برنامه حضور داشته باشد شما با ارسال نوتیفیکشن می توانید آخرین اخبار و تغییرات فروشگاه خود را به اطلاع کاربرانتان برسانید یا حتی از این قابلیت برای تبلیغات استفاده نمایید و رونق ویژه ای به کسب و کار خود ببخشید. 
نکته مهم دیگر این است که برای دسترسی به یک وب سایت همیشه باید آنلاین باشیم اما یک اپلیکیشن می تواند هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین در اختیار کاربران قرا گیرد و محدودیت را به حداقل برساند. شاید این سوال به ذهنتان برسد که آیا نیاز است برای همه تلفن های همراه با همه سیستم ها عامل های موجود اپلیکیشن طراحی کنید و متحمل هزینه های اضافی شوید؟ سیستم عامل های اندروید بخصوص در ایران و ای او اس دو سیستم عامل مهم و پر کاربر هستند که باید برای این دو سیستم عامل اپلیکیشن طراحی کنید. سرمایه گذاری در این زمینه باعث می شود کسب و کار شما موفق شود و از ضرر های دیگر جلوگیری نمایید. هزینه برای طراحی اپلیکیشن جز هزینه های ضروری یک وب سایت بخصوص وب سایت فروشگاهی محسوب می شود.

 

اپلیکیشن موبایل

 


چرا اپلیکیشن فروشگاهی
 
فروشگاه های آنلاین بسیاری در دنیا وجود دارند که بسیاری از فروشگاه های سنتی را برکنار کرده اند و سهم عمده ای تجارت الکترونیک را به خود اختصاص داده اند. با توجه به نکاتی که تا الان در مورد آن بحث شد، دلایل نیاز به اپلیکیشن را، متوجه شدیم، اما اپلیکیشن های فروشگاهی بسیار ضروری تر نسبت به سایر اپلیکیشن ها می باشند. اگر شما یک وب سایت فروشگاهی دارد یا خدماتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهید  نیاز صد در صد به یک اپلیکیشن فروشگاهی دارید. اپلیکیشن های فروشگاهی امکانات قابل توجه ای را برای مدیران و کاربران فراهم می کند. از جمله امکان دسترسی آسان به محصولات، مشاهده و مقایسه محصولات، امکان جستجو های پیشرفته با ظاهر کاربری مناسب و جذاب .ناوبری بسیار آسان و سرعت بالا در دسترسی به محصول. جلب اعتماد کاربران با ایجاد بخش نظر دهی. امکان دسترسی بیشتر مردم به  فروشگاه و امکان پرداخت آسان و امن.
ویژگی هایی که یک اپلیکیشن فروشگاهی باید داشته باشد

 

اپلیکیشن فروشگاهی

 


رابط کاربری مناسب

زمانی که مشتری اپلیکیشن موبایل شما را نصب می کند، اولین چیزی که می بیند، ظاهر و رنگ بندی و چیدمان اپلیکیشن است. در واقع رابط کاربری یا همان ظاهر اپلیکیشن نقش ویترین فروشگاه را بازی می کند. هر چه زیباتر باشد، مشتری زمان بیشتری را در آن سپری می کند و این می تواند منجر به خرید محصول شود. علاوه بر زیبایی، سادگی را هم باید در نظر داشته باشید، در طراحی اپلیکیشن، به آن تجربه کاربری گفته می شود. کاربر اپلیکیشن فروشگاهی، باید به راحت ترین شکل ممکن، بتواند خرید خود را انجام دهد.
دسترسی آسان به آیتم ها و ویژگی های اپلیکیشن
دسترسی و حرکت در اپلیکیشن به اصلاح ناوبری، باید بسیار آسان و راحت و زیبا و جذب کننده باشد و از اتلاف وقت کاربر، دسترسی های سخت و صفحات تو در تو و پیچیده تا حد امکان جلوگیری کرد. اگر کاربر نتواند به راحتی با اپلیکیشن ارتباط برقرار کند، باعث دلسردی از اپلیکیشن می شود و آن را ناکارآمد می بیند و در اولین فرصت،  اقدام به حذف برنامه می کند.

 

رابط کاربری مناسب


دیتا بیس و مرجع کامل 

اپلیکیشن شما باید یک مرجع کامل متناسب با نوع فروش و کالایی که عرضه می کنید باشد. این کالا می تواند فیزیکی یا مجازی باشد. شما باید تمامی اطلاعات و ویژگی ها و قیمت و موجودی محصولات را در اختیار کاربران قرار دهید تا کاربر بتواند به راحتی به هدف و محصول مورد نظر خود دسترسی داشته باشد. نبود یک دیتا بیس جامع، فروشگاه را با شکست مواجه می کند.

 

دیتابیس


امکان نظر سنجی و مقایسه 

یکی از ویژگی های بسیار مهم دراپلیکیشن فروشگاهی امکان نظر سنجی و پرسش و پاسخ در اپلیکیشن می باشد.کاربران می توانند تجارب خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند و از مزایا و معایب محصولات صحبت کنند و این باعث جلب اعتماد و جذب هرچه بیشتر کاربران به فروشگاه شما و اپلیکیشن می شود. امکان مقایسه چندین محصول بایکدیگر از دیگر ویژگی های پرکاربرد و مهم فروشگاه می باشد این بخش نیز باعث جذب کاربران بیشتر به اپلیکیشن خواهد شد. زیرا اگر مشتری در مورد دو یا چند محصول مردد باشد که کدام یک را خریداری کند، می تواند با استفاده از امکان مقایسه اپلیکیشن، به سرعت تصمیم گیری کند.

نظر سنجی در سایت


درگاه پرداخت امن 

مهم ترین و حیاتی ترین بخش یک اپلیکیشن بخش درگاه پردداخت آن می باشد که وظیفه شما است تا این امنیت را برقرار نمایید تا کاربران با اطمینان کامل از محصولات شما خرید کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی امن


سیستم حمل نقل مطمئن و سریع 

اگر محصول فروشگاه شما فیزیکی می باشد باید دارای یک سیستم حمل و نقل سریع و مطمئن باشید اگر کاربر محصول مورد نظر خود را در زمان طولانی دریافت کند و یا آسیب ببیند و یا انتظاراتش از محصول فراهم نشود دفعات بعد از فروشگاه شما خرید نخواهد کرد و وفاداری مشتری را از دست خواهید داد. اگر محصول فروشگاه شما مجازی می باشد باید امکان دانلود و خدمات خود را با سرعت بالا با مصرف کم حجم اینترنت و راحت در اختیار کاربران قرار دهید. فراموش نکنید که رضایت کاربر باعث موفقیت فروشگاه شما می شود و این شعار معروف را فراموش نکنید که مشتری پادشاه است و باید به نیازات او توجه اساسی داشته باشید.

 

حمل و نقل سریع


انتشار اپلیکیشن در مارکت های مختلف 

شما باید راه های دسترسی به اپلیکیشن فروشگاه خود را  برای کابرانتان بسیار آسان و قابل اعتماد کنید. انتشار اپلیکیشن در مارکت های معروف از جمله گوگل پلی، اپ استور و بازار باعث دسترسی آسان به اپلیکیشن و ایجاد اطمینان هرچه بیشتر کاربران از فروشگاه شما می شود.


امکان اشتراک گذاری محصولات و اپلیکیشن 

با ایجاد یک دکمه اشتراک گذاری در اپلیکیشن در شبکه های اجتماعی دسترسی دیگر کاربران را بالا می برید و آن ها را تشویق به نصب اپلیکیشن خود می کنید.