لوگوی Taop
تاثیر هاست روی سئو وبسایت

تاثیر هاست روی سئو وبسایت

تاثیر هاست بر سئو وبسایت

ما در هنر برنامه نویسان پارسی قصد داریم به صورت کاملا رایگان آموزش های کاربردی سئو و بهینه کردن وبسایت را به شما وبمستران و عزیزانی که علاقه دارید به فراگیری علم شیرین سئو ارائه دهیم، اگر مطالب قبلی ما را مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که به طور کل سئو چیست و به چه دردی می خورد؟
سئو به مجموعه کار ها و فعالیت های منسجم و مرتبط در فضای اینترنت گفته می شود که باعث بالا رفتن تعداد مراجعه کنندگان وبسایت می شود، این بازدید کنندگان از طریق موتور های جستجو وارد سایت می شوند، گوگل که معتبر ترین و بزرگترین موتور جستجو شناخته شده است از زمان شروع به فعالیت خود همواره در حال بهبود کدنویسی و گسترش بار علمی خود بوده است. این موتور جستجوگر با هدف جمع آوری اطلاعات از سراسر دنیا و ارائه دادن آنها به صورت رایگان به مراجعه کنندگان می باشد.

خب خیلی در مورد گوگل صحبت نکنیم، موضوع این مقاله تاثیر هاست بر سئو وبسایت می باشد، پیش از اینکه مشاهده این مقاله را شروع کنید پیشنهاد میکنم چگونه یک وبسایت را سئو کنیم؟ را بخوانید تا بهترین نتیجه گیری را از این موضوع بتوانید داشته باشید.

بحث سئو بحث یک روز و دو روز نیست، قطعا برای رسیدن به هدف نهایی باید زمان بیشتری را در نظر بگیریم و در این مسیر از هیچ گونه تلاشی فروگزار نکنیم، این مسیر به سادگی راه اندازی یک وبسایت نیست و نیاز به تحقیق و بررسی بسیار زیادی دارد. از آنالیز رقبا گرفته تا زیر و رو کردن محتوای وبسایت خودتان. همه و همه از فعالیت های بهینه سازی موتور های جست و جو یا همان سئو به شمار می آید.

الگوریتم های گوگل از گذشته تا به حال

تاثیر هاست روی سئوی وبسایت

با اولین جستجو ای که در گوگل با عنوان سئو وبسایت انجام بدهید و از چند لینک اول بازدید کنید متوجه موضوع مشترکی با عنوان سرعت بارگزاری وبسایت می شوید، تا چند سال پیش الگوریتم هایی که گوگل بر اساس آنها رتبه بندی سایت هارا انجام می داد بسیار پیش پا افتاده و ساده بود به صورتی که اگر یک وبسایت کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت تکرار می کرد به نسبت تکرار خود به گوگل القا میکرد که من در این عبارت بهترین هستم و مرا در رتبه بندی به بالا ترین حد ممکن برسان. ولی در حال حاضر از این خبر ها نیست، موتور های جستجو بسیار هوشمند تر شده اند و به این راحتی ها گول نمیخورند. کاربر پسند تر بودن وبسایت شما می تواند در سئو سایت تاثیر مستقیم داشته باشد. هرچیزی که باعث اذیت شدن کاربر در حین ورود به سایت شما بشود باعث افت شما در رتبه بندی کلمات کلیدی شما می شود.

پس همیشه حواستان به نحوه نمایش محتوای وبسایت خود به بازدید کننده باشد.

تاثیر گذاری هاست خوب در سئو وبسایت

بعد از انتخاب کلمات کلیدی مناسب انتخاب سرویس هاستینگ برای راه اندازی یک وبسایت جزو مراحل اولیه شروع کار وبسایت می باشد پس قبل از هرچیزی از مناسب بودن و مقرون به صرفه بودن هاست سایت خود اطمینان حاصل کنید.

در الگوریتم های جدید گوگل سئو وبسایت ارتباط مستقیمی با سرعت بارگزاری صفحه برای بازدید کننده دارد یعنی باید توجه بیشتری را بر روی بالا بردن سرعت لود شدن سایت خود برای مراجعه کنندگان داشته باشید، برای رسیدن به این مهم می توانید تصاویر خود رابهینه کنید ، از تگ های Gzip و Expire Header استفاده کنید، تعداد ریکوست ها و درخواست های سرور را کاهش دهید و خیلی کار های دیگر، ولی اصلی ترین کار و ابتدایی ترین کار استفاده از یک هاست مناسب و در نظر گرفتن تاثیر هاست در سئو وبسایت می باشد.

هاست ایران بهتر است یا خارج ایران؟

هاست ایران یا هاست خارج کشور؟

اگر وبمستر باشید و تا به حال به فکر راه اندازی یک وبسایت افتاده باشید قطعا در حین خرید هاست برای سایت به فکر ایران یا خارح بودن دیتاسنتر خود بوده اید. دیتاسنتر های تبیان و آسیاتک و ... در ایران مدت طولانی نیست که فعالیت خود را در زمینه بستر سازی برای وبسایت های ایرانی شروع کرده اند ولی با توجه به مزایایی که به نسبت هاست های خارج از ایران دارند به سرعت جا افتاده و مورد استفاده وبمستر های ایرانی قرار گرفته شد، مزایای این هاست ها که در داخل کشور میزبانی می شوند پینگ پایین و سرعت بارگزاری سریع تر وبسایت می باشد ولی هاست هایی که در خارج کشور به عنوان مثال در آلمان میزبانی سایت را به عهده می گیرند نیز، به دلیل اینکه شناخته شده تر هستند و قیمت پایین تری نسبت به هاست های داخلی دارند از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند.

پس تفاوت عمده ی این هاست ها در قیمت محصولات و در سرعت بارگذاری آنها خلاصه می شود.

تاثیر رسانه های اجتماعی در سئو وبسایت را نیز مطالعه بفرمایید !

شاخصه Uptime چیست و چرا در سئو اهمیت دارد؟

کمترین قطعی در هاست وبسایت

Uptime شاخصه ای مهم در انتخاب هاست می باشد. مفهوم این واژه میزان آنلاین بودن یک هاست در بازه زمانی بلند مدت است، برای توضیح بیشتر به ادامه مقاله توجه کنید.

هر شرکت یا کمپانی که سرویس هاست ارائه می دهد باید این شاخصه را تضمین کند که در بهترین حالت خود باشد. اصولا وبسایت هایی که سرویس های هاستینگ اجاره می دهند این مشخصه را 99% اعلام می کنند. سرور ها برای بروز رسانی یا اتفاق های احتمالی ممکن است سالی چند ساعت در دسترس نباشد. پس هیچوقت یک سرویس نمی تواند 100% Uptime داشته باشد. لذا تضمین 99% آپ تایم می تواند عدد معقولی برای تضمین کیفیت هاست باشد، با این تفاسیر وبسایتی می تواند در سئو و بهینه سازی برتری داشته باشد که کمترین قطعی و خارج شدن از دسترس را ضمانت کند باشد.