لوگوی Taop
چطور با نرم افزار crm فروش خود را بیشتر می کنیم؟

چطور با نرم افزار crm فروش خود را بیشتر می کنیم؟

چطور با نرم افزار crm فروش خود را بیشتر می کنیم؟

وقتی مدیر یا کارآفرینی یک کسب و کار جدید را کلید می زند به فکر همه ی بخش های کار است، چگونه شرکت را سرپا نگه دارم، چگونه بهترین مواد اولیه را بخرم و چطور فروش بهتری داشته باشم، همه ی این افکار عموما قبل از شروع یک کار در ذهن خالق آن شکل می گیرد، اما به چه صورت؟ تا چه اندازه عمیق؟

هر کسب و کاری برای بقا نیاز به مشتریان وفادار و راضی دارد، پس جلب رضایت مشتری و راضی نگاه داشتن مشتریان وفادار می تواند در فروش بیشتر و بهتر و در نهایت موفقیت شرکت شما تاثیر به سزایی داشته باشد. این مشتریان توسط کارشناسان فروش هر شرکت به سیستم تزریق شده و از طریق استراتژی های تعیین شده توسط مدیر فروش یا مدیر عامل شرکت حفظ می شوند. نرم افزار سی آر ام فارسی می تواند این فرایند هایی که در نظر مدیر فروش آمده است را به شکل ویژه ای پیاده سازی کند تا به همه ی نقشه ها و برنامه های فروش شرکت جامه عمل بپوشاند.

بیشتر بدانید : نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (crm)

نرم افزار crm در زمانی که یک شرکت نوپا با یک مدیر و 2 کارشناس فروش شروع به کار میکند کاربرد خاصی ندارد، همه ی اطلاعات می توان روی یک برگه کاغذ ذخیره شود و اصلا نیازی به یادآوری برای پیگیری نیز به کار نیاید، تعداد پایین مشتریان و قدرت کنترل فرایند های فروش توسط کارشناسان فروش نیاز به استفاده از نرم افزار crm را به حداقل رسانده است، حالا تصور کنید تعداد مشتریان شما روز به روز در حال افزایش و شرکت شما در حال گسترش است، حالا چطور اطلاعات همه ی مشتریان را می خواهید به خاطر بسپارید و برای هر کدام از آنها استراتژی فروش خود را پیاده کنید؟ کار خیلی دشوار می شود، نرم افزار crm از اینجای کار به بعد به داد شما می رسد.

به طور خلاصه برای ایجاد استحکام در تیم فروش و بهبود بخشیدن شرایط، نیاز به یک نرم افزار سی آر ام مناسب بیشتر از هر چیز دیگری احساس می شود. در این مقاله به بیان 3 روش که باعث می شود نرم افزار crm فروش شما را بیشتر کند می پردازیم :

روش اول: ثبت مستند و سیستمی فرایند فروش

همانطور که در بالا اشاره کردیم همه ی فرایند ها و استراتژی ها فقط در ذهن مدیر پرورش داده شده است و برای پیاده سازی آن نیاز به مستند سازی آن می باشد، دیگر تعداد مشتریان 2 یا 3 نفر نیست، این تعداد به مرور بیشتر و بیشتر می شود پس راه حل استفاده از کاغذ و قلم دیگر کاربرد قبل خود را ندارد. برنت لری یکی از شرکای شرکت "سی آر ام اسنشیال" می گوید :

برای بالا بردن بازدهی و بهره وری صد درصدی از منابع باید همه ی داده ها درون سیستم ثبت و نگهداری شود که مراحل مختلف کار، فعالیت فروشنده ها، و تاریخ انجام کار ها را مستند می کند.

آماده سازی فرایند فروش یک بار برای مدت طولانی می تواند ایجاد و استفاده شود ، پس استفاده از فرایند فروش سیستمی می تواند به تفهیم استراتژی فروش به کارمندان فعلی و آموزش شیوه فروش به کارمندانی که ممکن است در آینده به سیستم اضافه شوند کمک شایانی بکند. لری در ادامه نیز می افزاید :

در این حالت افرادی که در آینده به تیم فروش اضافه می شوند نیز در حداقل زمان ممکن و با کمترین دردسر در جریان گردش کار فروش قرار می گیرند.

روش دوم: یک گردش کار ثابت برای فروش

مدیر فروش مجموعه باید به این نکته توجه داشته باشد که اگر هر یک از کارشناسان به روش خود نسبت به جذب مشتری و فروش اقدام نمایند، با استراتژی های متفاوت و روش های بسیار زیادی مواجه می شویم که نظم کاری را نیز مختل می کند این فرایند ها می تواند حتی از تعداد کارمندان شما نیز پیشی بگیرد.فعالیت هایی که در نرم افزار crm انجام می دهیم به شما کمک می کند تعاملات و ارتباط بین کارشناس و مشتری را بهینه و استاندارد کنید. مارشال لیگر مدیرعامل Third Idea Consulting LLC می گوید :

نرم افزار سی آر ام فرایند های ثابت و قابل تکراری ایجاد می کند تا فروشنده ها مجبور نباشند هربار که با یک مشتری روبه رو می شوند چرخ جدیدی را اختراع کنند.

روش سوم: پیش بینی و تصمیم گیری دقیق تر

در گذشته استفاده از صفحاات گسترده EXEL بسیار مرسوم بوده و پیشرفته ترین و سیستمی ترین شرکت ها برای ذخیره سازی اطلاعات و اعمال محاسبات روی آنها از این فابل های اکسل مایکروسافت استفاده می کردند، این شیوه ذخیره سازی و گزارش گیری ایراد ها و مشکلات عدیده ای داشت، دشوار بودن وارد کردن اطلاعات و بالا بودن احتمال خطا در ورود اطلاعات را می تواند از این مشکل ها به حساب آورد، همچنین محسابات بر اساس همین داده های ورودی بررسی و نتیجه به شما منعکس می شد، همین امر باعث می شود طبق گفته بسیاری از فعالان، بیش از 90% این فایل ها شامل خطا بوده است، همانطور که در تیتر این پاراگراف به آن اشاره کردیم، پیش بینی و تصمیم گیری دقیق تر باید با اطلاعات صحیح انجام شود. پس فرایند ورود اطالاعات به صورت اتوماتیک که در نرم افزار crm از آن استفاده می شود می تواند جایگزین خوبی برای این روش منسوخ شده باشد.

لپ کلام : نرم افزار سی آر ام علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و کاهش دادن زمان انجام فرایند های کاری، می تواند خیال شما را از بابت اطلاعات ذخیره شده راحت بکند، مطمئن باشید سی آر ام پیشرفت در کسب و کار شما و افزایش فروش را برای شما به ارمغان خواهد آورد.