لوگوی Taop
ارتباط وبسایت alexa به سئو وبسایت

ارتباط وبسایت alexa به سئو وبسایت

تاثیر سایت الکسا (Alexa) روی سئو وبسایت

وبسایت الکسا یکی از بهترین و معتبر ترین وبسایت ها در زمینه آنالیز وبسایت می باشد، این وبسایت با دقیق ترین و بهترین آمار برای وبمستران کمک شایانی در عیب یابی و کسب اطلاعات بیشتر درباره وبسایت خودشان می کند.

وبسایت الکسا به چه میزان روی سئو تاثیر می گذارد؟

شاید مشابه مقاله را پیشتر خوانده باشید و نظرات سئو کاران دیگر را درباره تاثیر وبسایت الکسا روی سئو فهمیده باشید، اما در این مقاله به نکته ای اشاره خواهیم کرد که شاید در هیچ جای دیگر نخوانده باشید، پس در ادامه با ما همراه باشید :

الکسا روی سئو تاثیر دارد !

بله بر خلاف عقیده بسیاری از وبمستران و سئو کاران "وبسایت الکسا (Alexa) روی سئو وبسایت تاثیر می گذارد ! "

اگر بخواهیم توضیح بیشتری بدهیم باید بگوییم وبسایت الکسا به صورت غیر مستقیم روی سئو سایت شما تاثیر می گذارند. ما از دو دید می توانیم به این نتیجه برسیم :

  1. وبسایت الکسا می تواند اعتبار وبسایت شما را به بازدید کننده ای که قصد خرید یا مطالعه مقاله یا حتی تبلیغات را دارد نشان دهد.
  2. استفاده از اطلاعاتی که در وبسایت الکسا به شما داده می شود می تواند شما را در مسیر بهتری قرار دهد. اطلاعاتی نظیر میزان بازدید از موتور های جستجو رده های سنی بازدید کنندگان، نمودار پیشرفت و حتی بک لینک ها .

وبسایت الکسا اعتبار سایت شما را نمایش می دهد

مورد اول به صورت کاملا غیر مستقیم باعث می شود بازدید کننده وبسایت به شما اعتماد کرده و سایت شما را برای بازدید های بعدی خودش انتخاب کند، این موضوع تاثیر وبسایت الکسا روی سئو وبسایت را تایید می کند، از دید دیگر بالا بودن اعتبار وبسایت شما می تواند برای شما بک لینک طبیعی به ارمغان بیاورد ، فراموش نکنید یکی از مهم ترین فاکتور های سئو هنوز لینک سازی یا لینک بیلدینگ می باشد. از این رو رتبه بهتر و پایین تر در وبسایت الکسا می تواند برای شما اعتبار سازی کند.

وبسایت الکسا معتبر ترین وبسایت آنالیز

اینکه شما بدانید بازدید کننده های شما در چه رده سنی هستند و بیشتر از کدام کشور سایت شما را باز می کنند طبیعتا می تواند به شما در انتخاب محتوا و تمرکز روی بخش خاصی از سایت کمک کند، همچنین می توانید متوجه شوید بازدید کنندگان شما از چه وبسایت یا مرجعی به سمت سایت شما هدایت شده اند و مهم ترین بخش این آنالیز : میزان ماندگاری و نرخ پرش بازدید کنندگان است که می توانید در این وبسایت به آنها دسترسی داشته باشید.

این آمار همگی از مسائل مهم سئو هستند که توسط وبسایت الکسا (Alexa) به شما منتقل می شود. و فقط با وجود همچنین وبسایتی می توان به این مرتبه رسید. پس این نکته را در ذهن خود اصلاح کنید، وبسایت الکسا روی سئو سایت تاثیر می گذارد.