لوگوی Taop
ویژگی های عمومی بهترین نرم افزار CRM فارسی

ویژگی های عمومی بهترین نرم افزار CRM فارسی

ویژگی های عمومی بهترین نرم افزار CRM فارسی

هر نرم افزار CRM که در سراسر دنیا طراحی شده است دارای ویژگی هایی می باشد که ممکن است با سایر نرم افزار ها متفاوت باشد. این تفاوت ممکن است در شمای گرافیکی یا در محتوا و حتی رابط کاربری ساده تر یا کامل تر باشد.

از معتبر ترین و معروف ترین نرم افزار های CRM تولید شده در دنیا ، محصول Microsoft آمریکا می باشد این نرم افزار CRM در بسیاری از کشور ها در حال استفاده می باشد. این همه گیر شدن نشان از اعتبار بالا و کیفیت مناسب این نرم افزار CRM دارد، اما آیا این نرم افزار هم با همه ی تفاوت هایش پاسخگوی نیاز های فارسی زبانان نیز هست ؟ پاسخ این سوال را در ادامه این مقاله با موضوع ویژگی های عمومی بهترین نرم افزار CRM فارسی دنیا خواهید یافت :

ویژگی های عمومی بهترین نرم افزار CRM فارسی

تفاوت در فرایند ها یا گردش کار نرم افزار CRM

همانطور که در بالا اشاره کردیم هر نرم افزار CRM در دنیا با نرم افزار دیگری تفاوت هایی دارد که باعث می شود استفاده کننده آن را به نمونه مشابه ترجیح دهد. این تفاوت ها نشان دهنده برتر بودن نرم افزاری نسبت به دیگری باشد.

معرفی بعضی از ویژگی های عمومی نرم افزار CRM سنا دلیل نوشتن این مقاله برای شما عزیزان می باشد تا با بهترین و کامل ترین نرم افزار CRM فارسی ایران آشنا شوید:

فرایند صدور پیش فاکتور برای مشتری

مشتری با هر روشی که به آن دسترسی دارد سفارش خود را به کارشناسان فروش منتقل می کند، کارشناس فروش نیز می تواند پیش فاکتور یا فاکتور اولیه را صادر کرده و برای مشتری ارسال نماید. در پیش فاکتور مواردی چون محاسبه تخفیف ها به صورت عددی و درصدی، گارانتی ها، مالیات بر ارزش افزوده و موارد دیگر را در این پیش فاکتور لحاظ کند.

تایید مدیر فروش سیستم

مرحله بعد صدور پیش فاکتور در نرم افزار CRM می باشد. پیش فاکتور به کارتابل مدیر فروش در سیستم ارسال می شود، مدیر فروش در این مرحله تعداد، و قیمت های ثبت شده را بررسی می نماید و در صورت عدم تایید، پیش فاکتور برای اصلاح به کارشناس فروش باز می گردد و در صورت تایید، به مرحله بعد هدایت می شود.

پیگیری کارشناس و تایید خریدار

کارشناسب فروش نرم افزار CRM موضوع را از مشتری پیگیری می کند و شیوه های پرداخت و ارسال کالا را با مشتری هماهنگ می کند و در صورت تایید مشتری پیش فاکتور به فاکتور رسمی یا اصلی تبدیل می شود و به بخش مالی ارسال خواهد شد.

تائید بخش مالی در نرم افزار CRM

مسئول مالی، موارد ذکر شده در پیش فاکتور را بررسی کرده و در تطابق با فاکتور اصلی مغایرتی مشاهده نکند تائید می کند تا فاکتور به دست مسئول انبار جهت ارسال به مقصد تعیین شده توسط مشتری آماده سازی گردد.

خروج از انبار

انبار دار مشخص شده در نرم افزار CRM کالا را مطابق فاکتور با استفاده ثبت بارکد توسط دستگاه بارکد خوان از انبار خارج کرده و به همراه پرینت آدرس گیرنده کالا، به پیک یا باربری تحویل می دهد.

تحویل کالا به پیک یا باربری

پیک پس از ارسال فاکتور نتیجه حاصل شده شامل عدم تحویل، تحویل ، تحویل و دریافت وجه به صورت نقدی ، تحویل و دریافت وجه به صورت چک، تحویل و دریافت وجه به صورت کارت به کارت و سایر روش ها به بخش مالی شرکت ارائه می کند.

تائید نهای بخش مالی نرم افزار CRM فارسی سنا

مسئول مالی در صورت صحت موارد ارائه شده از طرف پیک ، فاکتور را نهایی شده اعلام می نماید. و برای بایگانی ارسال می کند.

این فرایند های ذکر شده در بالا همگی مراحل صدور پیش فاکتور در نرم افزار CRM سنا می باشد این مراحل می تواند شباهت هایی به CRM های مشابه نیز داشته باشد ولی نظم بالا و طی کردن مراحل با اصول از تفاوت های بهترین نرم افزار CRM فارسی ایران می باشد.

فرایند دریافت مرخصی در نرم افزار CRM فارسی سنا

فرایند مرخصی نرم افزار CRM سنا

کاربر با باز کردن صفحه درخواست مرخصی امکان مشاهده مرخصی های باقی مانده ، درخواست مرخصی روزانه و درخواست مرخصی ساعتی به همراه درج توضیحات را دارد؛ بررسی موجودی توسط مدیر : مدیر بالادستی کاربر می تواند مرخصی را تائید و به مدیریت بالادستی یا مدیر عامل ارجاع دهد ، و در نهایت با درج توضیحات تائید یا رد شدن درخواست را به درخواست کننده بر می گرداند ؛ تائید توسط مدیر عامل : در صورت تائید و رسیدن درخواست به مدیر عامل ، وی این درخواست را تائید یا رد می کند ؛ صدور مرخصی  : در صورت تائید مدیر عامل درخواست به کارتابل درخواست کننده یا همان کاربر برمی گردد و درخواست در لیست مرخصی های وی ثبت می گردد.

فرایند دریافت مساعده در نرم افزار CRM فارسی سنا

فرایند دریافت مساعده نرم افزار crm سنا

کاربر با باز کردن صفحه درخواست مساعده امکان دریافت مساعده از حقوق ماه جاری ، ماه بعد ، دو ماه بعد را دارد؛ تائید توسط مدیر : درخواست پس از ارسال به مدیر بالا دستی ارجاع داده می شود، مدیریت یا درخواست را تائید می کند یا با ذکر دلیل رد می کند؛ تائید توسط مدیر عامل : پس از تائید در مرحله دوم درخواست به کارتابل مدیر عامل فرستاده می شود، و پس از بررسی مدیر عامل قبول یا رد می شود؛ تائید بخش مالی نرم افزار CRM : در صورت تائید مدیر عامل ،درخواست مساعده به بخش مالی جهت بررسی و تائیدات لازم می رود؛ پرداخت مساعده : پس از تایید بخش مالی ، مساعده به حساب درخواست دهنده واریز و درخواست در کارتابل درخواست دهنده بایگانی می شود.

در بالا فرایند درخواست مرخصی و مساعده را نیز برای شما توضیح دادیم. فراموش نکنید این فرایند ها تنها بخشی از فرایند های تعریف شده در سیستم جامع مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) می باشد. نرم افزار CRM رایگان سنا برای تست بیشتر و آشنایی بیشتر شما با این نرم افزار تمام و کمال طراحی شده است.