لوگوی Taop
مزایای استفاده از نرم افزار crm در کسب و کار

مزایای استفاده از نرم افزار crm در کسب و کار

مزایای استفاده از نرم افزار crm

نرم افزار CRM یا نام دیگر آن "نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری"  بی دلیل در کسب و کار های بزرگ مورد استفاده ندارد. تاثیراتی که این شیوه مدیریت ارتباط که با استفاده از نرم افزار جامع CRM شکل می گیرد و در کسب و کار استفاده می شود بر هیچ کس پوشیده نیست. قطعا شرکت های بزرگی همچون Apple , Micorsoft , Samsung , LG و بسیاری از شرکت های بزرگ که همگی به نوعی از مشتریان نرم افزار CRM هستند ، بی دلیل از سی آر ام استفاده نمی کنند. بهره گیری از نرم افزار CRM پس از گسترش یافتن کسب و کار ها به امری واجب و حیاتی برای هر شرکتی تبدیل شده است. پایه و اساس این حرف نیز مثال هایی است که در بالا بیان کردیم.

پیشنهاد ویژه نرم افزار CRM

خودتان قضاوت کنید اگر شخصی درب منزل شما را بزند و با بسته های پیشنهادی فوق العاده با قیمت بی نظیر به شما پیشنهاد بهینه سازی مصرف انرژی در منزل شما را بدهد به صورتی که با یک دودوتا چهار تای ساده به این نتیجه برسید که در کمتر از 2 ماه می توانید مصرف انرژی خود را تا حد چشمگیری کاهش دهید و هزینه ای که برای بسته پیشنهادی پرداخت کرده اید را جبران کنید به این شانس بزرگ پشت پا می زنید ؟ این موضوع ثابت شده و همه گیر می باشد. هیچ شرکت بزرگی شما را از استفاده از نرم افزار CRM منصرف نمی کند. زیرا خود آن شرکت نیز از استفاده کننده های پروپاقرص همین نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می باشد.

کمی بیشتر در مورد مزایای استفاده از نرم افزار CRM صحبت کنیم :

نرم افزار CRM برخلاف عقیده بسیاری از افراد "معجزه نمی کند" شاید ما به عنوان یکی از فروشنده های کامل ترین و پیشرفته ترین نرم افزار CRM ، قصد ترقیب شما برای تهیه این نرم افزار را داشته باشیم اما قصد فریب شما را نداریم. این جمله را فراموش نکنید نرم افزار CRM معجزه نمی کند. این نرم افزار فقط و فقط با کمتر کردن ایراد های کاری نا خواسته شما و همچنین بهینه سازی ارتباط شما با مشتریان خود سعی در کمتر کردن اتلاف زمان و انرژی شما دارد. این موضوع به خودی خود بر روی راندمان کاری شما تاثیر گذار می باشد. همین امر علاوه بر مصارف دیگر یا به اصطلاح مزایای دیگر نرم افزار CRM موجب کمتر شده هزینه های شما و در عین حال کسب درآمد بیشتر از مشتریان می شود.

چطور نرم افزار CRM مناسب را انتخاب کنیم ؟

سوالی که شاید در ذهن بسیاری از افراد شکل گرفته باشد این است که با این تفاسیر حالا که قصد نهیه نرم افزار CRM را داریم، چطور نرم افزار CRM مناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنیم ؟ سوال در عین سادگی پاسخی پیچیده تر دارد.

با بیان یک سوال ماجرا را باز کنیم ؛ چقدر از کسب و کار خود شناخت دارید ؟

در ابتدا باید بدانید دقیقا مشغول چه کاری هستید. چرا نیاز به نرم افزار CRM دارید. برای کدام یکی از بخش های کاری خود احتیاج بیشتری به مدیریت ارتباط یا بهینه سازی ارتباط دارید ؟ و اینکه چقدر این نیاز حیاتی می باشد. این سوالات تا حدودی به شما راهنمایی می کند تا در انتخاب بهترین نرم افزار CRM اطلاعات بیشتری داشته باشید یا به اصطلاح دست و پا بسته نباشید.

انتخاب بهترین نرم افزار CRM متناسب با کسب و کار

با توضیحاتی که در بالا ارائه کردیم و مزایایی که نرم افزار CRM که می تواند برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورد مرحله بعدی تهیه نرم افزار انتخاب مناسب ترین CRM با کسب و کار شما می باشد. نرم افزار های CRM در انواع مختلف و با کاربرد های متنوع در بازار موجود می باشد. این به این معنی است که برخی از این نرم افزار ها برای حل مشکلات مختلفی برنامه نویسی شده است، برخی تمرکز بیشتری روی مارکتینگ دارند و برخی دیگر قابلیت های جدید و پرکاربرد تری در ارتباط با مشتری و ... دارند. این تفاوت ها بهتر و بدتر بودن را مشخص نمی کند، فقط می تواند بسته به نیاز شما نرم افزار ها را تفکیک کند.

شما بر اساس نیاز خود انتخاب خود را برای بهترین و مناسب ترین نرم افزار CRM انجام می دهید.

دیگر مزیت های نرم افزار CRM

به اندازه کافی زمان برای آشنایی با نرم افزار CRM فارسی سنا گذاشته اید. زمان شما از هرچیز دیگری با ارزش تر می باشد. دلیل اصلی ما نیز برای تولید و عرضه نرم افزار سی آر ام سنا اثبات با ارزش بودن زمان مشتریان می باشد. ولی خالی از لطف نیست درباره مزیت های نرم افزار CRM سنا بیشتر بدانید.

برای انتقال اطلاعات همیشه نیاز به صحبت های متوالی و خواندن متون بی انتها نیست. گاهی با تماشای یک چارت یا نمودار می توانید اطلاعات مفیدی را در کمترین زمان به دست بیاورید. شمای گرافیکی نرم افزار CRM سنا به شما این قدرت را می دهد تا در کمترین زمان بهترین گزارشات کاری را دریافت کرده و بررسی جزء به جزء کنید.

فراموش کردید ساعت یا روز جلسه کاری شما چه زمانی بوده است ؟ سنا مانند یک دستیار زبردست به کمک شما می آید و تاریخ و ساعت دقیق جلسات شما را بهتان یادآوری می کند.

نیاز به ارائه کزارش کلی و جزئی به مدیرعامل مجموعه دارید؟ سنا بهترین گزارش را تنها با چند کلیک برای شما فراهم می کند. این گزارشات می تواند تصویری، نموداری، جدولی و متنی در پسوند های مختلف باشد. توجه داشته باشید برای ارائه این گزارشات به صورت دستی چه زمانی از شما گرفته می شود.

سایر مزیت های نرم افزار CRM

مطمئن باشید اگر قصد بازگو کردن همه ی مزیت ها و سودمندی هایی که نرم افزار CRM برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد را در این مقاله به آن بپردازیم، ساعت ها وقتتان را باید برای مطالعه آن بگذارید. به صورت سطحی و گذرا این قابلیت ها و مزایا را برای شما توضیح می دهیم تا کمکی کرده باشیم هرچند کم برای بهترین انتخاب.

پیگیری های مجدد از هر مشتری باعث می شود شما با فروش جنس یا خدماتی به یک مشتری برای همیشه او را از دست ندهید. شما می توانید یک مشتری را تا حد امکان درچرخه درآمد زایی خود حفظ کنید. مشتری می تواند از خدمات شما استفاده کند و در صورت رضایت از خدمت دیگری نیز بهره ببرد، اما ممکن است با فراموش کردن یا پشت گوش انداختن هیچوقت مجددا به شما مراجعه نکند یا شاید شماره تلفن شما را فراموش کرده باشد یا حتی بین شما و شرکت دیگری دوبه شک باشد. این پیگیری مجدد شماست که می تواند درآمدی مجددی را برای شرکت به همراه داشته باشد. این کار باعث فروش بیشتر و نگهداری مشتری می شود. ارسال ایمیل های تخفیف و پیشنهادات ویژه یا ارسال دعوتنامه های پیامکی و اطلاع رسانی می تواند در این امر به شما یاری کند. همه ی این کارها در محیطی کاملا ساده تنها با چند کلیک در نرم افزار CRM انجام می پذیرد.