لوگوی Taop
دلایل تعریف نیاز های خود در نرم افزار CRM

دلایل تعریف نیاز های خود در نرم افزار CRM

چرا باید ابتدا نیاز های نرم افزار CRM خود را تعریف کنید

در روند خرید CRM، یک زنجیره ی معمول از اتفاقات این است که ابتدا خریدار چندین فروشنده را رصد می کند، یکی را انتخاب می کند، و پس از امتحان و تست نسخه ی آزمایشی، تصمیم می گیرد که فروشنده ی مورد نظر برای او مناسب است و می تواند نیاز های خود را برطرف کند یا خیر و سپس اقدام به خرید و همکاری با او می کند.

پس از خرید یک سیستم CRM، قدم بعدی این است که شخص شروع به تعریف دقیقی از نیاز ها و خواسته های خود از نرم افزار CRM می کند. در آخر، به کار گیری و استفاده از نرم افزار CRM بر اساس نیاز هایی که تعریف شده است صورت می گیرد.

با این حال، اگر شما قصد دارید تا سیستم قدیمی خود را رها کرده و آن را با یک سیستم مدرن CRM جایگزین کنید، شاید بهتر باشد تا جای برخی از این اتفاقات را با یکدیگر عوض کنید. یک راه کم خطر تر و کم ریسک تر برای بسیاری از کسب و کار ها این است که ابتدا، به جای همکاری با یک فروشنده و کمپانی ارائه دهنده ی CRM، شروع به تعریف نیاز ها و خواسته های خود از یک سیستم سی آر ام کنند. 

اما چرا باید اینکار را پیش از خرید و استفاده از یک سیستم کرد؟ در مقاله ای که اکنون درحال مطالعه آن می باشید، ما قصد داریم تا این پرسش را با ارائه دلایلی به شما پاسخ دهیم تا به شما در روند انتخاب یک سیستم نرم افزار CRM یا سیستم مدیریت ارتباط با مشتری کمک کنیم. این دلایل شامل موارد زیر می باشد:

در نظر گرفتن سریعتر یک بودجه مناسب

افراد هنگامی انتخاب و خرید یک سرویس CRM معمولا هیجان زیادی خواهند داشت. با این حال، اگر یک بودجه ی مناسب و حساب شده برای این پروسه در نظر گرفته نشود، روند پیشرفت آن ممکن است با مشکلاتی رو به رو شود و دچار کندی شود. برای مثال، زمان و تلاشی که برای انتخاب و خرید یک سرویس در نظر گرفته شده و صرف شده است، ممکن است به دلیل قیمت بالای سرویس شما، هیچگاه به رسیدن به یک سرویس سی آر ام ختم نشود.

کمک کردن به فروشنده برای فراهم کردن یک نسخه آزمایشی مناسب تر

هنگامی که نیاز ها و خواسته های شما پیش از اینکه شروع به استفاده از یک نسخه ی آزمایشی کنید مشخص و تعریف شده باشد، فروشندگان قادر خواهند بود تا بهتر شما را درک کنند و در این صورت، آنها می توانند نسخه ی بهتری به شما ارائه دهند. هنگامی که خواسته های شما تعریف شده و مشخص باشد، فروشندگان می توانند محصول خود را برای شما به صورت مناسب تر و بهتری طراحی کنند و همین امر باعث می شود تا سرعت استفاده و خرید و استفاده از سیستم شما افزایش پیدا کند.

تصمیم گیری بهتر برای افزونه های مورد نیاز

به طور کلی، سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار CRM، دارای تعداد زیادی افزونه و تکنولوژی های اضافی هستند که به شما در امور کاری تان کمک خواهند کرد و تعداد این افزونه ها و امکانات اضافی هر روز افزایش پیدا می کند.

کمپانی های معروف نظیر Microsoft، Salesforce و SugarCRM که در زمینه ی ارائه ی CRM خدمات رسانی می کنند، یک وب سایت شبیه به مارکت نرم افزاری برای خود دارند که به شما این امکان را می دهد تا افزونه ها و امکانات اضافی که فکر می کنید می تواند برای شما، سیستم سی آر ام که از آنها خریده اید و کسب و کارتان مفید باشد را از آن دریافت کنید. نام مارکت مایکروسافت AppSource، نام مارکت سیلزفورس AppExchange و مارکت SugarCRM نیز SugarExchange نام دارد.

در نظر گرفتن و تعریف کردن نیاز هایتان از یک سیستم سی آر ام همچنین برای انتخاب کردن و ارزیابی کردن خدمات و افزونه های اضافی CRM نیز لازم است.

داشتن زمان بیشتر برای مشخص کردن نیاز ها

اگر فاز مشخص کردن و تعریف کردن نیاز ها زودتر از فاز خرید و انتخاب شروع شود، در این صورت شما زمان بیشتری خواهید داشت تا به طور دقیق این نیاز ها را مورد بررسی قرار دهید. به طور معمول، نیاز ها و انتظارات شما در مراحل آخر به دست کمپانی که قصد ارائه ی خدمات به شما را دارد می رسد و توسط آنها مورد بررسی قرار می گیرد و پس از مدت کوتاهی در سیستم شما قرار داده می شود. در این صورت اگر شما قصد داشته باشید که تغییری در آن ایجاد کنید، این کار می تواند باعث صرف شدن وقت و هزینه ی اضافی برای شما شود.

در صورتی که اگر شما نیاز های خود را پیش از انجام هر کار دیگری برای خود تعریف کنید، وقت بیشتری برای فکر کردن و بررسی کردن آنها خواهید داشت و می توانید اولویت بندی آنها را نیز تغییر دهید تا دیگر مجبور به صرف وقت و هزینه ی اضافی نباشید.