لوگوی Taop
تفاوت های کمپانی های Salesforce و Goldmine

تفاوت های کمپانی های Salesforce و Goldmine

تفاوت های کمپانی های Salesforce و GoldMine

بسیاری از افراد درباره تفاوت هایی که میان دو کمپانی GoldMine و Salesforce وجود دارد از ما سوال می کنند. GoldMine و Salesforce هر دو کمپانی هایی هستند که به وجود آمده اند تا به افرادی که در زمینه فروش فعالیت می کنند کمک کنند تا فروش های خود را به صورت بیشتر و بهتری انجام دهند.

کمپانی گولدماین از لحاظ تاریخی در زمینه ی مدیریت مشتریان در میان فروشندگان بسیار محبوب بوده است و توانسته است در طی سالیان زیاد فعالیت خود، مزایای بسیاری را برای افراد و کسب و کار های مختلف به وجود بیاورد.

کمپانی Salesforce در سال 1999 وارد بازار شد، یعنی سالها پس از اینکه GoldMine به طور رسمی عرضه شد. Salesforce به طور کاملا متفاوت طراحی و ساخته شده بود و توانسته بود نوآوری های بسیاری را در خود جای دهد.

با این حال، هردوی این کمپانی ها تونسته اند به صورت عالی خدمات مورد نیاز برای کسب و کار ها را به کمپانی ها عرضه نمایند. در مقاله ای که اکنون درحال مطالعه ی آن می باشید، ما قصد داریم تا به برخی از تفاوت های اصلی که میان این دو کمپانی وجود دارد بپردازیم. این تفاوت ها شامل موارد زیر می باشند:

خدمات بر پایه ویندوز و خدمات بر پایه وب

کمپانی GoldMine Software Corp. در سال 1989 شروع به کار کرد، یعنی زمانی که استفاده از اینترنت در کسب و کار ها در مراحل اولیه ی خود به سر می برد. نرم افزار ها و برنامه ها زمانی که گولدماین اولین محصول خود را منتشر کرد، تقریبا همگی طراحی شده بودند تا بر روی کامپیوتر های شبکه ای و روی لپ تاپ هایی که به سرور اصلی متصل بود نصب شوند.

ورژن های مختلف GoldMine از گذشته تا به حال هنوز بر روی ویندوز کار می کنند و دیتابیس های آن با استفاده از سرور های داخلی کار می کنند. البته گولدماین اخیرا شروع به ارائه خدمات ابری نیز ارائه کرده است که نام آن را iGoldMine گذاشته است.

از طرف دیگر، Salesforce برای استفاده نیازی به نصب کردن برنامه و نرم افزار خاصی ندارد. این سیستم و دیتا سنتر های آن بر اساس خدمات ابری کار می کنند. تمامی امکاناتی که یک کاربر نیاز دارد تا به سیلزفورس دسترسی داشته باشد، یک مرورگر نظیر کروم، فایرفاکس، سافاری یا اینترنت اکسپورر می باشد. این امر به آن معناست که مهم نیست یک کاربر از ویندوز استفاده کند، یا مک، یا لینوکس، یا آی پد و پلتفرم های دیگر. همچنین با استفاده از شاخص های امنیتی پیچیده ای که مد نظر قرار گرفته شده است، دیتا های شما هم از نظر فیزیکی و هم از نظر مجازی کاملا ایمن و محافظت شده خواهند بود.

ارتقای نرم افزاری

اکثر مشتریان کمپانی GoldMine نرم افزار های خود را ارتقا می بخشند. این ارتقا بخشیدن به دلایل مختلفی صورت می گیرد که شامل پشتیبانی از ورژن ها و نسخه های جدید ویندوز و مک، امکانات جدید تر و برطرف شدن باگ ها می باشد. ارتقای گولدماین نیازمند نصب کردن نسخه ی جدید نرم افزار بر روی تمامی کامپیوتر ها، علاوه بر لپ تاپ که از راه دور کنترل می شود، می باشد.

کمپانی Salesforce سه به روز رسانی جدید در هر سال منتشر می کند. این بروز رسانی ها در پس زمینه صورت می گیرد و نیازمند نصب نرم افزار جدیدی نخواهد بود. همانند دیگر نرم افزار های ابری مانند Google Apps، این نوع از بروز رسانی نیز به منظور نوآوری و بهبود کارکرد سیستم صورت می گیرد و نیازمند هزینه ی اضافی نیست.

ابزار های شخصی سازی

نرم افزار ها و سیستم های GoldMine دارای ابزار طراحی هستند که به افرادی که سیستم را مدیریت می کنند این امکان را می دهد تا امکاناتی اضافی نظیر تب های جدید به برنامه اضافه کنند.

Salesforce ابزار های طراحی گرافیکی در اختیار افراد قرار می دهد تا از طریق آن بتوان تب ها و موارد جدیدی برای موضوعات دلخواه ایجاد کرد. با استفاده از Apex، که زبان برنامه نویسی Salesforce است، و Visualforce که زبان نشانه گذاری (markup language) سیلزفور است، می توان شخصی سازی های حرفه ای و کاملی را در این این سیستم ایجاد کرد. یک کد نویس می تواند یک نمای کاملا جدید و شخصی و یک منطق کسب و کار جدید بری سیلزفورس طراحی کند تا از این طریق کسب و کار ها بتوانند بهترین استفاده را از این سیستم برده و تمامی مشکلات و نیاز های خود را برطرف نمایند.

امکانات بازاریابی

کمپانی گولدماین که دارای قدمت زیادی در زمینه مدیریت محتوا دارد، می تواند در زمینه ی بازاریابی هایی نظیر بازاریابی ایمیلی بهتر از بازاریابی هایی نظیر بازاریابی حلقه بسته فعالیت کنند. این سیستم به شما این امکان را می دهد تا بتوانید گروه های زیادی از مخاطبان و افراد را بر اساس شاخص های مختلف ساخته و به آنها ایمیل بزنید.

از طرف دیگر، Salesforce دارای ویژگی های منحصر به فرد خود در زمینه ی بازاریابی می باشد و می تواند برای بازاریابی حلقه بسته بسیار مفید باشد. با استفاده از این سرویس، کمپین های مختلفی را می توان ساخت و سپس به اعضای آن از طریق سرویس های ارائه دهنده ی ایمیل، یا برنامه ی Marketing Cloud این کمپانی ایمیل ارسال کرد.