لوگوی Taop
همه چیز درباره نرم افزار CRM

همه چیز درباره نرم افزار CRM

سیر تا پیاز نرم افزار CRM

نرم افزار crm پیشرفته ترین و کم هزینه ترین شیوه برای ایجاد نظم و ارتباط مکانیزه بین اعضای یک شرکت یا مجموعه می باشد، بذارید راحت تر بگم نرم افزار CRM یک نرم افزار است که بین اعضای یک شرکت قرار می گیرد و راه و روش انجام فرایند های سیستمی را کنترل می کند. این سیستم می تواند در عین حال که شرایط کاری شما را بهبود می بخشد  باعث شود هزینه های جاری شما نیز به حد چشمگیری کاهش داشته باشد، چرا در مورد زمان صحبت نکنیم ؟ استفاده از نرم افزار CRM صرفه جویی بی نظیری در زمان شما تزریق می کند به صورتی که وقت بیهوده ای که برای برخی فعالیت های مجموعه مصرف می کردید به شما باز می گردد و می توانید در جای بهتری استفاده کنید.

این برنامه که می تواند تحت شبکه ارائه شود مسیر مناسبی را برای فعالیت همه ی اعضای سیستم فراهم می آورد.

حالا چرا نرم افزار سی آر ام ؟

منطقیه این سوال توی ذهنتون شکل بگیره که حالا چرا باید از نرم افزار سی آر ام استفاده کنیم ؟ یعنی هیچ راه دیگری وجود نداره که بتونیم فعالیت شرکتمون رو اتوماسیون و منظم کنیم ؟ پاسخ بله است. هیچ باید یا محدودیتی در استفاده از نرم افزار CRM وجود ندارد این موضوع کاملا سلیقه ای و مدیریتی می باشد. بذارید با یک مثال بیشتر توضیح بدم، شما هر زمان که به یک مشکل در زندگی بر بخورید به دنبال راه حل های آن مشکل هستید بنابراین ممکن است چند راه حل مختلف برای مقابله با آن مشکل داشته باشید، اما می دانیم که فقط یک راه حل است که می تواند بهترین نتیجه را برای شما با کمترین هزینه و زمان داشته باشد که نسبت به مابقی راه ها برتری دارد. پس شما سراغ آن می روید و تلاش و انرژی خود را برای حل مشکل از آن راه امتحان می کنید.

نرم افزار CRM نیز نمونه بارز بهترین راه حل می باشد. شاید شما وقت زیادی داشته باشید و یا بودجه اولیه مناسبی نیز داشته باشید اما باز هم باید سراغ نرم افزاری بروید که بیشتر از همه می تواند کار شما را راه بیاندازد بنابراین پیشنهاد ما هم استفاده از نرم افزار CRM می باشد.

هزینه تهیه نرم افزار CRM چقدر است ؟

اینکه بخواهیم در مورد هزینه نرم افزار CRM صحبت کنیم باید در ابتدا مسائل و فاکتور های معتددی را بررسی کرده باشیم. فاکتور هایی مانند :

از نرم افزار CRM چه می خواهیم ؟

چه نرم افزاری برای ما مناسب تر است ؟

بودجه ما برای این کار

تعداد اعضای مجموعه

شیوه تهیه نرم افزار

و غیره ...

شیوه های پرداخت و تهیه نرم افزار CRM نیز تنوع زیادی دارد، مثلا : می توان همه ی هزینه نرم افزار را در ابتدا پرداخت کرد و مادام العمر از نرم افزار استفاده کرد ولی برای پشتیبانی بیشتر شما لازم دارید که هزینه ای را به صورت ماهیانه یا سالیانه پرداخت کنید، اگر به پشتیبانی نیاز ندارید می توانید پکیج پشتیبانی را تهیه نکنید این تصمیم در کارکرد خود نرم افزار تداخلی ایجاد نمی کند.

شیوه دوم پرداخت : در این روش می توانید به صورت ماهیانه مبلغی را توافق کرده و تا زمانی که از نرم افزار استفاده می کنید در بازه های زمانی تعیین شده هزینه نرم افزار را پرداخت کنید.

شیوه سوم پرداخت :‌مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به مجموعه مورد نظر پرداخت می کنید و پس از آن بابت هر کاربر اضافه یا ویژگی اضافه شده مبلغی را به صورت دوره ای پرداخت می کنید.

از کجا بفهمیم چه CRM ای نیاز داریم ؟

نرم افزار های CRM عموما دارای قابلیت ها و ویژگی های روتین و شبیه به هم هستند که در همه ی نرم افزار ها از آن ها استفاده شده است ولی وجه تمایز سی آر ام ها در توجه به جزییات و قابلیت های متفاوت آنهاست. همه ی هزینه ای که برای نرم افزار CRM پرداخت می کنیم باید بخشی از مشکلات مارا برطرف کند، پس انتخاب نرم افزار سی آر ام مرتبط با کسب و کار ما اولین و مهم ترین بخش تهیه این نرم افزار می باشد.

در بخش مالی شرکت خود به مشکل زمانی و ... خوردید؟ جلسات شما از کنترل خارج شده و باعث شده بدقول دیده بشید؟ می خواید فعالیت کارمنداتون رو کنترل کنید ولی از دستتون برنمیاد؟ خب نرم افزار CRM برای همین کار ساخته شده، هر کدام از این مشکلات و مشکلات دیگر راه حلی ساده دارند که باید از کامپیوتر خودتون کمک بگیرید، مطمئنا با این کار هزینه و زمانتون هم درگیر یه صرفه جویی درست حسابی میشه.

خلاصه کنیم: اول ببینید کجای کارتون میلنگه بعدش یه لیست از مشکلات و ایراد ها یا نقطه ضعف های سیستمتون تهیه کنید در مرحله آخر به فکر تهیه CRM باشید که یه وقت بابت نرم افزار نا مناسب هزینه زیادی را پرداخت نکنید.

CRM روی کامپیوتر و موبایل

از دیگر ویژگی های یک CRM مناسب می توان به پلتفرم هایی که می توان نرم افزار را رویش اجرا کرد نیز اشاره نمود، همین موضوع وجه تمایزی است بین نرم افزار های درست حسابی و نرم افزار های موقت (منظور اینه که اول آخر باید عوض کنید)، نرم افزار CRM سنا تهیه شده توسط تیم هنر برنامه نویسان پارسی پیشنهاد ویژه ما برای نرم افزار سی آر امی در سطح جهانی روی پلتفرم های مختلف.

نرم افزار CRM خارجی یا داخلی

نرم افزار های CRM در انواع مختلفی وجود دارد.برخی فارسی زبان و برخی خارجی. از معتبر ترین و معروف ترین CRM های خارجی سی آر ام مایکروسافت می باشد. این CRM قابلیت توسعه و استفاده در هر کسب و کاری را دارا می باشد، برای همین ویژگی حتی در ایران هم با وجود این تنوع در مدیریت ارتباط با مشتری هستند کسانی که این نرم افزار را ترجیح می دهند و استفاده می کنند.

نرم افزار CRM

اما تفاوت بین نرم افزار های خارجی و ایرانی در چیست ؟ نرم افزار های crm داخلی بر اساس نیاز های مدیران و صاحبین کسب و کار داخلی تهیه و تولید شده است به این صورت که سازنده و برنامه نویس نرم افزار در ابتدا نیاز های کسب و کار های داخلی را بررسی و آنالیز کرده و بر اساس درخواست های متعدد از روی یک نیاز، تصمیم به برنامه نویسی بخش خاصی از نرم افزار را گرفته است.

خب این موضوع چه استفاده ای برای ما دارد‌؟ پاسخ اینجاست : اگر ما در ایران زندگی می کنیم و شرایط کاری و قوانین کاری ایران روی کسب و کار ما تاثیر مستقیم می گذارد بهتر است از CRM ای استفاده کنیم که بومی باشد و به اصطلاح عامیانه تر بداند درد ما دقیقا چیست.

شاید بعضی قابلیت های نرم افزار های در سطح جهانی مانند مایکروسافت را نمونه های داخل کشور نداشته باشد و در مقابل ممکن است برخی راه حل ها که در نمونه های داخلی استفاده شده است در مدل خارجی وجود نداشته باشد. پس مسئله فقط بهتر و بدتر بودن نیست، موضوع اصلی همگام بودن و داشتن درک کافی از نیاز مشتری می باشد.

نرم افزار CRM سنا چه ویژگی های متفاوتی دارد ؟

از جمله مزایا و برتری هایی که نرم افزار CRM سنا برای مشتریان خود در نظر گرفته است را برای شما عزیزان آماده کرده ایم :

 

  • قابلیت اتصال به پیام رسان تلگرام به صورت کامل و با همه ی ویژگی ها
  • احراز هویت کاربران با روش های نوین و اصولی
  • مدیریت هزینه های کالا،ارسال،خدمات و ...
  • قابلیت ثبت یادداشت و یادآوری با ویژگی های متفاوت به صورت پیشرفته
  • اتصال به بارکدخوان
  • انواع گزارش های مالی و حسابداری با چند نوع خروجی متفاوت
  • و غیره ...

بیشترین تاثیر نرم افزار CRM !

از ابتدای مقاله تا اینجا درباره مباحث و سوالات زیادی که ممکن است برای شما گنگ باشد صحبت کردیم، حالا در این بخش به بیان تاثیر نرم افرار CRM در بخش های مختلف سیستم خواهیم پرداخت :

قطعا همه ی مدیران مجموعه های مختلف به دنبال راهی برای بازدهی بیشتر سیستم و در عین حال پایین آوردن هزینه ها هستند. درست حدس زدید نرم افزار CRM به صورت مستقیم روی هزینه تاثیر می گذارد.

علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها ، زمان از دست رفته هم کابوسی است که دست از سر مدیران و سران یک مجموعه بر نمیدارد. حتی در مواردی ذکر شده که زمان ارزش بسیار بالاتری نسبت به هزینه و دخل و خرج یک سیستم دارد. بدین ترتیب انتظار خود از نرم افزار CRM را در حد صرفه جویی نا محدود در زمان بالا ببرید. این نرم افزار انتظارات شما را در رابطه با کم کردن زمان انجام فرایند ها و جلوگیری از تکرار آنها برآورده می کند.

بازدهی بالاتر ، کنترل متمرکز تر

قطعا در هر مجموعه ای بخشی با عنوان مدیریت وجود دارد که مسئول مدیریت و کنترل بخش های مختلف سیستم می باشد تا هر یک به بهترین نحو کار خود را انجام دهند. نرم افزار CRM برای این بخش هم برنامه ها دارد، مدیریت ساده تر و حرفه ای تر برای مدیر مجموعه و نظارت و کنترل بسیار کارآمد برای مدیر تیم از ویژگی هایی است که برای آن نرم افزار سی آر ام را تهیه می کنند.

خلاصه

به طور کلی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM راه حلی ساده و کارآمد و درعین حال قدرتمند و پر استفاده می باشد. این نرم افزار نیاز های مارا در بخش های محتلف سیستم از جمله کارمندان ، مدیریت ، سیستم اجرایی و ... برطرف می سازد. برای سفارش و تهیه نرم افزار CRM مورد نظر خود با مشاوران ما در مجموعه هنر برنامه نویسان پارسی نماس حاصل فرمایید.